Zestaw Etyeki Kuria na szóstkę

Zestaw ETYEKI KURIA NA SZÓSTKĘ

Ocena:

Opis

Etyeki Kúria Winery to rodzinne przedsięwzięcie, działa w Etyek od 1996 roku na Öreghegy. Winiarnia szanująca tradycje, od samego początku zasłynęła z innowacyjnego podejścia. Ważnym kamieniem milowym w jej historii było to, że jako pierwsi w regionie winiarskim posadzili winogrona pinot noir, aby uzyskać czerwone wino.W Etyek powstają wina świeże, lekkie, utrzymane w nowoczesnym stylu, jak również bardziej tradycyjne, dorzewające w beczkach.

Zestaw Etyeki Kuria na szóstkę to propozycja sześciu wyjątkowych win węgierskich. Odmienne style, różne szczepy - ale łączy je lekkość, orzeźwienie. Idealna propozycja na letnie wieczory :)

W zestawie:

  • Sauvignon Blanc - wytrawne, białe wino, szczep sauvignon reaguje na najmniejsze zmiany, ale Sándor Mérész, główny winiarz winnicy Etyeki Kúria - wyczarował z tego szczepu naprawdę smakowite wino.

  • Chardonnay - lekkie, ale bogate wino z dobrą strukturą i wyważoną kwasowością, udane balansowanie między owocowością a kremowością beczkową.

  • Pinot Noir - elegancki Pinot w Burgundzkim stylu, klasyczny rubinowy kolor, w zapachu wiśnie, czerwone śliwki i suszona żurawina z gałką muszkatołową.

  • MSP Zenit - bogate wino o zapachu dojrzałych cytrusów (skórka i sok z cytryny), brzoskwini, wyczuwalne także lekkie kwiatowe perfumy, miód, mango.

  • MSP Grey Orange Wine - świetne węgierskie wino pomarańczowe ze szczepu Szurkebara / Pinot Gris. Meresz Sandor Project - to autorska linia win fermentowanych na dzikich drożdżach. Na podniebieniu czerwona pomarańcza, kandyzowana skórka pomarańczy i klementynka, przyprawy do pieczenia i hibiskus.

  • MSP Field Blend - bogata paleta smaków owocowych a także posmak maślanych biszkoptów, ciekawe wino warte degustacji.

Więcej informacji o podanych winach na zakładkach strony Rafa Wino. Zapraszamy :)

BRAK WINA GREY ORANGE - POZOSTAŁE WINA DOSTĘPNE POZA ZESTAWEM

340,00 zł

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również