Zestaw ETYEKI KURIA W KOMPLECIE

Zestaw ETYEKI KURIA W KOMPLECIE

Ocena:

Opis

,,Wierzymy, że przyszłość jest zbudowana na przeszłości, dlatego staramy się pracować w duchu innowacyjności, szanując i ucząc się na tradycji”

Etyeki Kúria Winery działa w Etyek od 1996 roku na Öreghegy. Winiarnia szanuje tradycje, od początku zasłynęła z innowacyjnego podejścia. Ważnym kamieniem milowym w jej historii było to, że jako pierwsi w regionie winiarskim posadzili winogrona pinot noir, aby uzyskać czerwone wino. Głównym winiarzem Etyeki jest Sándor Mérész, dołączył do zespołu dziesięć lat temu i od tego czasu kształtuje unikalny styl naszych win, łącząc lokalne doświadczenia z najnowszymi wynikami badań i własnym międzynarodowym podejściem. W uznaniu jego pracy zawodowej Sándor jest od 2013 roku jednym z pięćdziesięciu nominowanych do nagrody „Winiarzy wina”.

Początkowy obszar produkcji wynoszący 2 hektary osiągnął teraz 54 hektary, uprawa winorośli odbywa się w dwóch regionach winiarskich: Etyek-Buda, gdzie uprawiane są sauvignon blanc, chardonnay i pinot noir, na  obszarach Sopron dominującą odmianą winorośli jest blue franc.

W Etyek powstają wina świeże, lekkie, utrzymane w nowoczesnym stylu, jak również bardziej tradycyjne, dorzewające w beczkach.

Zestaw Etyeki Kuria w komplecie to propozycja trzynastu osobliwych win węgierskich. Odmienne style, różne szczepy – wina lekkie i orzeźwiające.

Zachęcamy do poznania win Etyeki Kuria kupując w zestawie wszystkie wina dostępne w Rafa Wino w bardzo korzystnej cenie.


BRAK WINA FRIZANTE ROSE - POZOSTAŁE WINA DOSTĘPNE POZA ZESTAWEM

590,00 zł

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również