Strona pełni charakter katalogu naszych win z cenami detalicznymi, sklep on-line jest w fazie testów i nie jest jeszcze dostępny.
Villabella - Villa Cordevigo Rosso Zobacz większe

Villabella - Villa Cordevigo Rosso 2012

15736

Nowy produkt

Wyjątkowe wino, stworzone ze trzech szczepów (Cabernet Sauvignon, Merlot, Corvina), uprawianych na glinach - morenowych wzgórzach polodowcowych, które tworzą wybrzeże jeziora Garda we Włoszech. Zbiory – późny październik. Kolor intensywny, jasny granat. W nosie intensywny bukiet przypominający owoce wiśni, jagód (borówki, jeżyny), z lekką nutą kakao. Wino jest skoncentrowane, bogate i głębokie. Ma miękkie, eleganckie taniny. Wino z charakterem i mocą, pasuje do dań mięsnych, także tych szczególnie wymagających: jagnięciny i dziczyzny. Doskonałe z serami.

Więcej szczegółów

149,99 zł brutto

Producent
Villabella
Villabella

Opis

Kolor Czerwone
Smak Wytrawne
Kraj pochodzenia Włochy
Region Veneto
Szczep Corvina
Objętość 750ml
Zawartość alkoholu 15%
Temperatura podawania 16-18 °C

Villabella

Siedziba Vigneti Villabella znajduje się w Calmasino, w samym sercu strefy Bardolino Classico, na zboczach, które wychodzą na jezioro Garda. Firma założona w 1971 roku przez Waltera Delibori i Giorgio Cristoforetti, wciąż jest i prowadzona przez swoje dwie rodziny. Firma produkuje wszystkie najważniejsze klasyczne wina z okolic Werony, takie jak Bardolino, Lugana, Bianco di Custoza, Soave, Valpolicella, Ripasso i Amarone, jak również drobne czerwone i białe wina IGT z odmian winorośli, które są rodzime dla prowincji Verona.

30 innych produktów w tej samej kategorii: