Langhe Nebbiolo Zobacz większe

Eraldo Viberti - Langhe Nebbiolo 2017

38179

Nowy produkt

Langhe Nebbiolo to czerwone wino wytrawne produkowane w regionie Piemont na północy Włoch. Rubinowa czerwień zmierzająca w kierunku granat. W zapachu nuty truskawek, następnie słodka, elegancka i zauważalna pikantność. Świeże akcenty mięty tworzą ramę bukietu. W ustach jest okrągłe i przekonujące: gra bardziej na świeżości i smaku niż na drobnych taninach, ma długie i smaczne zakończenie.

Eraldo Viberti jest właścicielem 5 hektarowej winnicy Santa Maria La Morra w Piemoncie. Używa własnych winogron od 1987 roku, wcześniej pracował w ramach spółdzielni winiarskiej. Pracuje organicznie w winnicy, zbiera ręczne, aby wybrać tylko najlepsze winogrona i osobiście nadzoruje całą pracę w piwnicy. Robi 4 różne cuvées z Nebbiolo oraz Barberę i Dolcetto.

Więcej szczegółów

99,99 zł brutto

Producent
Eraldo Viberti
Eraldo Viberti

Opis

Kolor Czerwone
Smak Wytrawne
Kraj pochodzenia Włochy
Region Piemont
Szczep Nebbiolo
Objętość 750ml
Zawartość alkoholu 13,5%
Temperatura podawania 16-18 °C

Opis producenta

Skromny, starszy zarówno wiekiem jak i stażem Piemontczyk, z którym podczas rozmowy ma się wrażenie, że zamiast krwi w jego żyłach płynie Nebbiolo. Doskonale zna swój zawód - od Ponad 30 lat tworzy autorskie wina, będąc wielkim producentem win w wiosce Santa Maria. W swojej winnicy produkuje to, z czego słynie Piemont – Dolcetto, Nebbiolo, Barberę oraz oczywiście Barolo. Od 2018 roku winnica szczyci się certyfikatem uprawy ekologicznej.

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: