Villabella - Valpolicella Ripasso
Villabella - Valpolicella Ripasso

Villabella - Valpolicella Ripasso Classico Superiore 2019

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Włochy
Region
Veneto
Szczep
Corvina
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
14%
Temperatura podawania
16-18 °C

96,99 zł

Opis

Villabella Ripasso Valpolicella Superiore to klasyk z Wenecji Euganejskiej. Mocny, elegancki i intensywnie zagęszczony. 

Jasno rubinowa barwa. W zapachu intensywne nuty owocowe wiśni, jeżyn, jagód i śliwek, połączone z nutami przypraw (pieprz i cynamon). Wino wytrawne o wyraźnej strukturze. Ma bogaty smak czerwonych owoców, z lekkimi śladami konfitury z wiśni i elegancką nutą korzenną, przypominającą cynamon, goździki i pieprz.  Aksamitnie miękki na podniebieniu z długotrwałym wykończeniem.

Idealne do dań z czerwonego mięsa, takich jak pieczeń i dziczyzna. Doskonały do ​​dojrzałych serów.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Villabella

Winnica

Vigneti Villabella to średniej wielkości producent wina ulokowany w pięknej miejscowości Calmasino, tuż obok jeziora Garda. Winnica produkuje unikalne i autentyczne wina odzwierciedlające lokalne terroir. Działając w sposób etyczny i odpowiedzialny, firma zachowuje równowagę pomiędzy człowiekiem, przyrodą i krajobrazem.

Szczepy

W winnicy uprawia się Corvina, Rondinella w ramach czerownych szczepów oraz Pinot Grigio, Soave oraz Turbiana. Ze zbiorów powstają przede wszystkim znakomite klasyki Veronese o kontrolowanej nazwie pochodzenia, takie jak Chiaretto, Bardolino, Valpolicella, Amarone, Lugana, oraz Garda.

Historia

Villabella to winnica założona w 1971r. przez rodziny Delibori i Cristoforetti. Firma do dzisiaj pozostaje w rękach oryginalnych założycieli. Obecnie zarządzana jest przez drugie pokolenie - Tiziano Delibori, oraz  Franco i Angelo Cristoforetti. Dumą i zarazem wizytówką firmy jest posiadłość Villa Cordevigo. To osiemnastowieczny, przebudowany pałac wenecki posiadający własną kaplicę pw. Św. Marcina. Do budynku przynależy sto hektarów winnic, gajów oliwnych i ogrodów w Cavaion Veronese. Aktualnie mieści się tam luksusowy hotel. Vigneti Villabella posiada 220 hektarów winnic, w większości będących własnością firmy oraz kilka dzierżawionych, z których 23 ha uprawia się metodami ekologicznymi.

Klimat / Gleba

Nasłonecznienie, łagodny klimat, równowaga opadów i temperatur, różnorodność gleb cechujących się piaskiem, żwirem i gliną, połączona z pasją oraz umiejętnościami producentów, czynią ten obszar atrakcyjnym dla upraw wyjątkowych win. 

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również