Rizzi - Barbaresco Nervo Zobacz większe

Rizzi - Barbaresco Nervo 2010

2107

Nowy produkt

Barbaresco Nervo to czerwone wytrawne wino produkowane z winogron Nebbiolo zebranych w Crü Nervo we włoskim Piemoncie. Ten Crü znajduje się pod miejscowością Treiso. Reprezentuje ciągłość z wielkim, pokrytym winoroślami wzgórzem Rizzi i jest miejscem spotkań dwóch najważniejszych Crü Barbaresco (Bernardot i Rizzi). Wszystko tu współpracuje, aby uczynić z tego jedną z najlepszych winnic w całym obszarze Barbaresco. Po pierwsze, winorośl cieszy się doskonałą lokalizacją od strony południowej, a wysokość nad poziomem morza wynosi od 310 do 370 metrów. Ponadto bardzo strome nachylenie sprawia, że ​​praca w winnicy jest trudna, a nawet niebezpieczna, ale także poprawia drenaż, a przede wszystkim zapewnia większą ekspozycję na światło słoneczne. Wreszcie ten idylliczny obraz uzupełnia skład gleby.

Barbaresco Nervo ma barwę soku z granata, z lekką pomarańczową nutą. Czyste i jasne wino z delikatnymi perfumami, eleganckie, pełne i fioletowe jagody, róża i leśne owoce (przede wszystkim malina), a następnie przyprawy (szczególnie cynamon), z żyłką lukrecji. Usta zachwycają piękną gęstą materią, ziemistą, mineralną. Zwrócić uwagę należy na dojrzałe garbniki, które nie męczą, ale słusznie współgrają z ciepłym i słodkim owocem, nie pozbawionym młodzieńczej szorstkości. Wino charakteryzujące się niezwykłą elegancją. Dojrzewało 12 miesięcy w dębowej beczce, a następnie 8-12 miesięcy w betonowym zbiorniku.

Więcej szczegółów

234,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Rizzi Cantina
Rizzi Cantina

Opis

KolorCzerwone
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWłochy
RegionPiemont
SzczepNebbiolo
Objętość750ml
Zawartość alkoholu14%
Temperatura podawania16-18 °C

Rizzi Cantina

Winnica Rizzi powstała w 1974r, w XIX w. majątku rodziny, dzięki Ernesto Dellapiana. Dorastając w umiłowaniu do ziemi i winnic, Ernesto postanowił w 1973r. opuścić miasto, aby realizować swoją największą pasję: wino. Nazwa winnicy Rizzi nawiązuje do nazwy wzgórza na którym stoi wiejski dom znajdujący się w centrum posiadłości. Przez lata Ernesto był zaangażowany w ciągłą rozbudowę i udoskonalanie wytwórni win, czyniąc ją, dzięki 35 hektarom, jedną z najważniejszych i najbardziej fascynujących miejsc w regionie Barbaresco. Od 2004r., wraz z wejściem do piwnicy Jole i Enrico, dzieci Ernesto, udoskonalono także aspekty związane z marketingiem i sprzedażą tworząc jedną z najciekawszych winiarni Piemontu.

Opinie

Napisz opinię

Rizzi - Barbaresco Nervo 2010

Rizzi - Barbaresco Nervo 2010

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: Czerwone
  • Kraj pochodzenia: Włochy
  • Zawartość alkoholu: 14%
  • Temperatura podawania: 16-18°C
  • Produkowane ze szczepu: Nebbiolo
  • Region: Piemont

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: