Roeno - Enantio Riserva 1865 Pre-Fillossera

14793

Nowy produkt

Prawdziwie wyjątkowe czerwone wino wytrawne z Włoch. Zapach głęboki i wyraźny o ostrych nutach z przewagą czarnego pieprzu i goździków, któremu towarzyszą niuanse owoców leśnych, tytoniu i lukrecji Smak: mocny, ale elegancki, ma niezwykłą trwałość, wspieraną przez stale zmieniającą się równowagę między kwasowością a garbnikami. Wino dojrzewało najpierw 8 miesięcy w kadzi stalowej, a następnie 24 miesiące w beczce dębowej.

1865 z etykiety to data pierwszego obsadzenia winnicy, z której winogrona zostały użyte do produkcji tego wina. Są to owoce wolnostojącej winorośl, czyli nie szczepione na amerykańskich korzeniach. Krzewy, które oparły się strasznej pladze filoksery z przełomu XIX i XX wieku są obecnie rzadkie na naszej planecie i stanowią ostatnie świadectwo historycznej i autentycznej uprawy winorośli w najgłębszym tego słowa znaczeniu. Podobnie jak winogrono Enantio, prawdziwie rdzenna wizytówka tego terytorium, wyraża charakter, wigor i urok tego geograficznego pasa na granicy Veneto i Trentino.

Więcej szczegółów

235,49 zł brutto

payments-logos
Producent
Roeno Cantina
Roeno Cantina

Opis

KolorCzerwone
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWłochy
RegionVal d'Adige
SzczepEnantio
Objętość750ml
Zawartość alkoholu14%
Temperatura podawania16-18 °C

Roeno Cantina

"Roeno" jest skrótem od Ro dla założyciela Rolando Fugatti i greckiego słowa "Enos". Rolando Fugatti i jego żona Giuliana założyli winnicę 50 lat temu. Obecnie produkcją zarządzają ich dzieci - Roberta, Cristina i Giuseppe tworząc wysmakowane wina u podstaw wschodnich zboczy jez. Garda w regionie Val d'Adige.

Opinie

Napisz opinię

Roeno - Enantio Riserva 1865 Pre-Fillossera

Roeno - Enantio Riserva 1865 Pre-Fillossera

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: Czerwone
  • Kraj pochodzenia: Włochy
  • Zawartość alkoholu: 14%
  • Temperatura podawania: 16-18°C
  • Produkowane ze szczepu: Enantio
  • Region: Val d'Adige

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: