Roeno - Enantio Riserva 1865 Pre-Fillossera

14793

Nowy produkt

Prawdziwie wyjątkowe czerwone wino wytrawne z Włoch. Zapach głęboki i wyraźny o ostrych nutach z przewagą czarnego pieprzu i goździków, któremu towarzyszą niuanse owoców leśnych, tytoniu i lukrecji Smak: mocny, ale elegancki, ma niezwykłą trwałość, wspieraną przez stale zmieniającą się równowagę między kwasowością a garbnikami. Wino dojrzewało najpierw 8 miesięcy w kadzi stalowej, a następnie 24 miesiące w beczce dębowej.

1865 z etykiety to data pierwszego obsadzenia winnicy, z której winogrona zostały użyte do produkcji tego wina. Są to owoce wolnostojącej winorośl, czyli nie szczepione na amerykańskich korzeniach. Krzewy, które oparły się strasznej pladze filoksery z przełomu XIX i XX wieku są obecnie rzadkie na naszej planecie i stanowią ostatnie świadectwo historycznej i autentycznej uprawy winorośli w najgłębszym tego słowa znaczeniu. Podobnie jak winogrono Enantio, prawdziwie rdzenna wizytówka tego terytorium, wyraża charakter, wigor i urok tego geograficznego pasa na granicy Veneto i Trentino.

Więcej szczegółów

199,99 zł brutto

Producent
Roeno Cantina
Roeno Cantina

Opis

Kolor Czerwone
Smak Wytrawne
Kraj pochodzenia Włochy
Region Val d'Adige
Szczep Enantio
Objętość 750ml
Zawartość alkoholu 14%
Temperatura podawania 16-18 °C

Roeno Cantina

"Roeno" jest skrótem od Ro dla założyciela Rolando Fugatti i greckiego słowa "Enos". Rolando Fugatti i jego żona Giuliana założyli winnicę 50 lat temu. Obecnie produkcją zarządzają ich dzieci - Roberta, Cristina i Giuseppe tworząc wysmakowane wina u podstaw wschodnich zboczy jez. Garda w regionie Val d'Adige.

30 innych produktów w tej samej kategorii: