Villabella - Amarone della Valpolicella Riserva...
Villabella - Amarone della Valpolicella Riserva Fracastoro  2011, 2012

Villabella - Amarone della Valpolicella Riserva Fracastoro 2011, 2012

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Włochy
Region
Veneto
Szczep
Corvina
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
15%
Temperatura podawania
16-18 °C

264,99 zł

Opis

Wielkie wino stworzone z kupażu szczepów Corvina 70%, Rondinella 20% oraz Corvinone 10%. Uprawiane na glebach gliniastych.
Kolor: jasny, intensywny granat. Nos: owocowe wiśnie, ciemne czereśnie, konfitura śliwkowa, korzenie cynamonu, goździki , cynamon i tytoń.
Smak: suchy, miękki, ciepły i aksamitny, z wielką strukturą - elegancko owocowy i pikantny, z długim finiszem na podniebieniu.
Sugerujemy zestawiać z czerwonymi mięsami, dziczyzną i dojrzewającymi twardymi serami. Po 8-10 latach starzenia, może być również podane w ciekawym zestawieniu wraz z domowej roboty czekoladami.

Wyróżnienia:
Wino znalazło się wśród 50 najlepszych win świata w zestawieniu Best in Show - Decanter World Wine Awards 2023, otrzymując 97 pkt. W tym roku takie wyróżnienie otrzymało w sumie tylko 7 win z Włoch i to, jako jedyne z okolic Valpolicella.
Wino z rocznika 2012 otrzymało wysoką notę 93 pkt. od blogera jamessuckling.com.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Villabella

Winnica

Vigneti Villabella to średniej wielkości producent wina ulokowany w pięknej miejscowości Calmasino, tuż obok jeziora Garda. Winnica produkuje unikalne i autentyczne wina odzwierciedlające lokalne terroir. Działając w sposób etyczny i odpowiedzialny, firma zachowuje równowagę pomiędzy człowiekiem, przyrodą i krajobrazem.

Szczepy

W winnicy uprawia się Corvina, Rondinella w ramach czerownych szczepów oraz Pinot Grigio, Soave oraz Turbiana. Ze zbiorów powstają przede wszystkim znakomite klasyki Veronese o kontrolowanej nazwie pochodzenia, takie jak Chiaretto, Bardolino, Valpolicella, Amarone, Lugana, oraz Garda.

Historia

Villabella to winnica założona w 1971r. przez rodziny Delibori i Cristoforetti. Firma do dzisiaj pozostaje w rękach oryginalnych założycieli. Obecnie zarządzana jest przez drugie pokolenie - Tiziano Delibori, oraz  Franco i Angelo Cristoforetti. Dumą i zarazem wizytówką firmy jest posiadłość Villa Cordevigo. To osiemnastowieczny, przebudowany pałac wenecki posiadający własną kaplicę pw. Św. Marcina. Do budynku przynależy sto hektarów winnic, gajów oliwnych i ogrodów w Cavaion Veronese. Aktualnie mieści się tam luksusowy hotel. Vigneti Villabella posiada 220 hektarów winnic, w większości będących własnością firmy oraz kilka dzierżawionych, z których 23 ha uprawia się metodami ekologicznymi.

Klimat / Gleba

Nasłonecznienie, łagodny klimat, równowaga opadów i temperatur, różnorodność gleb cechujących się piaskiem, żwirem i gliną, połączona z pasją oraz umiejętnościami producentów, czynią ten obszar atrakcyjnym dla upraw wyjątkowych win. 

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również