Eraldo Viberti - Barolo 2010 Zobacz większe

Eraldo Viberti - Barolo 2010

5224

Nowy produkt

Piękne Barolo o intensywnym aromacie ciemnoczerwonych owoców. Potrzebuje czasu, aby w pełni się rozwinąć. Ale potem smakujesz bardzo dobre Barolo z nutami owoców takich jak jeżyna, wiśnia. Wino to można przechowywać przez kolejne 10 - 15 lat. Od Października winogrona są zbierane ręcznie. Po 30-dniowej fermentacji w zbiorniku ze stali nierdzewnej przechodzi do małych beczek przez 24 miesiące. Odmiana winogron: Nebbiolo. Cudowne, klasyczne czerwone wytrawne wino włoskie.
Idealny do łączenia z dziczyzną, daniami głównymi z czerwonym mięsem lub makaronem na bazie grzybów, potraw z ryżu lub trufli. Temperatura serwowania: 18/20° C.

Więcej szczegółów

189,99 zł brutto

Producent
Eraldo Viberti
Eraldo Viberti

Opis

Kolor Czerwone
Smak Wytrawne
Kraj pochodzenia Włochy
Region Piemont
Szczep Nebbiolo
Objętość 750ml
Zawartość alkoholu 15%
Temperatura podawania 16-18 °C

Eraldo Viberti

Skromny, starszy zarówno wiekiem jak i stażem Piemontczyk, z którym podczas rozmowy ma się wrażenie, że zamiast krwi w jego żyłach płynie Nebbiolo. Doskonale zna swój zawód - od Ponad 30 lat tworzy autorskie wina, będąc wielkim producentem win w wiosce Santa Maria. W swojej winnicy produkuje to, z czego słynie Piemont – Dolcetto, Nebbiolo, Barberę oraz oczywiście Barolo. Od 2018 roku winnica szczyci się certyfikatem uprawy ekologicznej.

30 innych produktów w tej samej kategorii: