Villabella - Morlongo Montebaldo Bardolino DOC...
Villabella - Morlongo Montebaldo Bardolino DOC Anniversario 50 Vendemmie 2020

Villabella - Morlongo Montebaldo Bardolino DOC Anniversario 50 Vendemmie 2020

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Włochy
Region
Veneto
Szczep
Corvina
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
13%
Temperatura podawania
16-18 °C

79,99 zł

Opis

Morlongo Montebaldo Bardolino DOC Anniversario 50 Vendemmie to wino przygotowane z okazji 50 zbioru winnicy Villabella.  Łączy w sobie szczepy corvina, rondinella oraz corvinone. Cechuje się kolorem rubinowej czerwieni, z refleksem granatu. Wyczuwalne aromaty fiołka i szlachetnej beczki. W tle czarny pieprz, goździki i imbir. Wino lekkie, bardzo eleganckie w kieliszku.

Podawane do posiłku, jest winem bardzo uniwersalnym. Smakuje serwowane do aperitif, makaronów, risotto, białych mięs duszonych i gotowanych.

Wyróżnienia:
Wino otrzymało wyjątkowe wyróżnienie - Tre Bicchieri (trzy kieliszki) od prestiżowego przewodnika Gambero Rosso.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Villabella

Winnica

Vigneti Villabella to średniej wielkości producent wina ulokowany w pięknej miejscowości Calmasino, tuż obok jeziora Garda. Winnica produkuje unikalne i autentyczne wina odzwierciedlające lokalne terroir. Działając w sposób etyczny i odpowiedzialny, firma zachowuje równowagę pomiędzy człowiekiem, przyrodą i krajobrazem.

Szczepy

W winnicy uprawia się Corvina, Rondinella w ramach czerownych szczepów oraz Pinot Grigio, Soave oraz Turbiana. Ze zbiorów powstają przede wszystkim znakomite klasyki Veronese o kontrolowanej nazwie pochodzenia, takie jak Chiaretto, Bardolino, Valpolicella, Amarone, Lugana, oraz Garda.

Historia

Villabella to winnica założona w 1971r. przez rodziny Delibori i Cristoforetti. Firma do dzisiaj pozostaje w rękach oryginalnych założycieli. Obecnie zarządzana jest przez drugie pokolenie - Tiziano Delibori, oraz  Franco i Angelo Cristoforetti. Dumą i zarazem wizytówką firmy jest posiadłość Villa Cordevigo. To osiemnastowieczny, przebudowany pałac wenecki posiadający własną kaplicę pw. Św. Marcina. Do budynku przynależy sto hektarów winnic, gajów oliwnych i ogrodów w Cavaion Veronese. Aktualnie mieści się tam luksusowy hotel. Vigneti Villabella posiada 220 hektarów winnic, w większości będących własnością firmy oraz kilka dzierżawionych, z których 23 ha uprawia się metodami ekologicznymi.

Klimat / Gleba

Nasłonecznienie, łagodny klimat, równowaga opadów i temperatur, różnorodność gleb cechujących się piaskiem, żwirem i gliną, połączona z pasją oraz umiejętnościami producentów, czynią ten obszar atrakcyjnym dla upraw wyjątkowych win. 

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również