Villabella - Amarone della Valpolicella...

Villabella - Amarone della Valpolicella Classico DOCG 2016

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Włochy
Region
Veneto
Szczep
Corvina
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
15%
Temperatura podawania
18-20 ℃

219,99 zł

Opis

Wysokiej klasy amarone, otrzymywane z winogron Corvina, Rondinella i Corvinone. Winnice znajdują się w pięciu historycznych gminach Valpolicella Classica: Sant'Ambrogio, San Pietro in Cariano, Marano, Fumane i Negrar, na wzgórzach na północny zachód od Werony. Zbiory miały miejsce pod koniec września 2016r. Owoce naturalnie suszone przez 80/100 dni w specjalnych pomieszczeniach (pokoje owocowe). Moszcz fermentował powoli przez 18-20 dni w kontakcie ze skórkami w kontrolowanej temperaturze 22-28 stopni. Następnie wino dojrzewało w tradycyjnych dużych beczkach z dębu slavońskiego.

Wino o świetnej strukturze, ciepłe, miękkie i aksamitne o intensywnej barwie. Aromat owocowego dżemu wiśniowego i jagodowego, z nutami słodkich przypraw i gorzkiej czekolady. 

Doskonałe do pieczeni, dziczyzny, duszonych mięs i dojrzałych serów. 

Polecana temperatura podawania: 18-20 ℃

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Villabella

Winnica

Vigneti Villabella to średniej wielkości producent wina ulokowany w pięknej miejscowości Calmasino, tuż obok jeziora Garda. Winnica produkuje unikalne i autentyczne wina odzwierciedlające lokalne terroir. Działając w sposób etyczny i odpowiedzialny, firma zachowuje równowagę pomiędzy człowiekiem, przyrodą i krajobrazem.

Szczepy

W winnicy uprawia się Corvina, Rondinella w ramach czerownych szczepów oraz Pinot Grigio, Soave oraz Turbiana. Ze zbiorów powstają przede wszystkim znakomite klasyki Veronese o kontrolowanej nazwie pochodzenia, takie jak Chiaretto, Bardolino, Valpolicella, Amarone, Lugana, oraz Garda.

Historia

Villabella to winnica założona w 1971r. przez rodziny Delibori i Cristoforetti. Firma do dzisiaj pozostaje w rękach oryginalnych założycieli. Obecnie zarządzana jest przez drugie pokolenie - Tiziano Delibori, oraz  Franco i Angelo Cristoforetti. Dumą i zarazem wizytówką firmy jest posiadłość Villa Cordevigo. To osiemnastowieczny, przebudowany pałac wenecki posiadający własną kaplicę pw. Św. Marcina. Do budynku przynależy sto hektarów winnic, gajów oliwnych i ogrodów w Cavaion Veronese. Aktualnie mieści się tam luksusowy hotel. Vigneti Villabella posiada 220 hektarów winnic, w większości będących własnością firmy oraz kilka dzierżawionych, z których 23 ha uprawia się metodami ekologicznymi.

Klimat / Gleba

Nasłonecznienie, łagodny klimat, równowaga opadów i temperatur, różnorodność gleb cechujących się piaskiem, żwirem i gliną, połączona z pasją oraz umiejętnościami producentów, czynią ten obszar atrakcyjnym dla upraw wyjątkowych win. 

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również