Agresti Vini - Merlot 5l bag in box

Agresti Vini - Merlot 5l bag in box

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Włochy
Region
Puglia
Szczep
Merlot
Objętość
5000ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
12%
Temperatura podawania
16-18 °C

103,99 zł

Opis

Czerwone wino wytrawne w 5-litrowym kartonie z kranikiem.
Intensywna czerwona barwa, aromaty wiśni, porzeczki i owoców leśnych z dyskretnymi nutami torfu i tymianku. To wino z włoskiej Apulii jest soczyste, pełne i przyjemne, na podniebieniu długie, z wyraźnymi taninami. Polecane do czerwonych mięs oraz duszonych warzyw, a także potraw z grilla. 
BRAK W MAGAZYNIE

 

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Agresti Vini

Producent z południa Włoch wyspecjalizowany w winach Bag in Box. Wybraliśmy najlepsze w naszej ocenie, czyli Chardonnay i Merlot. Zamknięte w sprytnym worku BIB z kranikiem, dodatkowo opakowane w przyjemny dla oka karton. Dobre białe i czerwone Vino di Tavola!

Winnica

Agresti Vini to rodzinna winnica działająca w sektorze rolniczym od lat 30-tych XX-wieku. Początkowo produkowała oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia, dzisiaj także wino z upraw rozsianych po całej prowincji BAT, zwłaszcza w rejonie Murge w pobliżu Castel del Monte.

Dystrybucja ma charakter krajowy i międzynarodowy.  Winnica posiada szeroką gamę win "bag in Box".  Ten innowacyjny pojemnik jest szczególnie popularny w Stanach Zjednoczonych oraz w wielu krajach Unii Europejskiej

Szczepy

Agresti Vini uprawia następujące odmiany  czerwonych winogron: merlot, sangiovese, primitivo, nero do troia, montepulciano, ciliegiolo. Uprawiane białe szczepy to głównie: trebbiano, malvasia, chardonnay.

Historia

W latach 30-tych XX wieku Vincenzo Agresti (dziadek i imiennik obecnego właściciela Agresti Vini) rozpoczął działalność młynarską w celu produkcji oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia, z oliwek odmiany Coratina. Z biegiem lat firma rozrasta się pod względem wielkości i produkcji. Od lat 90-tych XX wieku zarządzana jest przez wnuki Vincenza: Savino i Vincenzo, którzy rozszerzyli produkcję. 

Klimat/Gleba

Każda winorośl jest uprawiana na terytorium Murgii, płaskowyżu krasowego, w dużej mierze znajdującego się w metropolii Bari oraz w prowincji Barletta-Andria-Trani. Teren charakteryzuje się głównie gliniastą i piaszczystą glebą na powierzchni oraz głęboką warstwą wapienia.

W dużej mierze uprawy znajdują się w miastach Andria, zwłaszcza w obszarze na południe od  Castel del Monte, Canosa i Minervino Murge; na wysokości od 250 do 400 metrów nad poziomem morza. Klimat na tym obszarze jest umiarkowany, szczególnie łagodny wiosną i jesienią, z mroźnymi zimami i łagodnymi latami.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.