Petreny - Astra Egri Csillag Superior 2016

Petreny - Astra Egri Csillag Superior 2016

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Węgry
Region
Eger
Szczep
Harslevelu
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
12,5%
Temperatura podawania
10-12 °C

105,99 zł

Opis

W zależności od kaprysów konkretnego rocznika, Astra miesza najpiękniejsze białe szczepy z piwnicy, aby oczarować nawet najbardziej wymagającego winomana. To uzasadnia ars poetica winnicy: „Great Eger White Wine”

To mieszanka na bazie harslevelu. Pozostałe szczepy to: chardonnay, szurkebarat, olaszrizling

Wino w naszym kieliszku ma głęboki, cytrynowy odcień. 

Dominujący zapach mówi o dojrzałości owoców i dojrzewaniu wina. Jego nuty przypominają głównie propolis, morelę i ananas. Kiedy go skosztujesz, zdasz sobie sprawę, że w kompozycji chodzi przede wszystkim o zawartość, ciało; dlatego jest silny przy umiarkowanej ilości kwasów. Na końcu czeka nas ognisty finisz!

OSTATNIA 1 SZTUKA !!!

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Petreny

Winnica

Petrény to jeden z największych producentów z regionu Eger, pomimo to jedną z podstawowych wartości w winnicy pozostaje przywiązanie do natury - cały proces inspirowany jest zasadami biodynamiki. Leżakowanie odbywa się w dębowych beczkach w piwnicach zlokalizowanych w słynnej Dolinie Pięknej Pani. Jest to pierwsza piwnica w regionie, która  uzyskała certyfikat koszerności. Petrény posiada własne zaplecze noclegowe wspierające lokalną enoturystykę.

Szczepy

Petrény uprawia 23 szczepy: 14 białych i 9 czerwonych, w ramach których najważniejsze to: Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Kekfrankos, Merlot, Pinot Noir i Syrah. Ta różnorodność pozwala na tworzenie świetnych Egri Bikaverów (przypominamy, że muszą się składać min. 4 szczepów), w tym Big Band, który stał się pierwszym hitem winnicy.

Historia

Dokumentacja wskazuje, że rodzina Petrény była zaangażowana w uprawę winorośli i produkcję wina w Verpelét na początku XVII wieku. Zanim Attila  postanowił kontynuować winiarskie tradycje pracował jako inżynier cybernetyki w Warszawie. Te rozpoczęły się na przełomie XXw. i XXIw., natomiast pierwsze wino (Furia) wypuszczono na rynek w 2005r. Winnica na przestrzeni ostatnich lat urosła do imponujących rozmiarów 150ha, z czego 120ha podlega kultywacji. Dużą część produkcji trafia na rynki zagraniczne, w tym Polski! W 2018r. firma rozszerzyła gamę produktów o kosmetyki na bazie winogron.

Klimat / Gleba

Różnorodne uprawy umożliwiają rozróżnienie trzech linii win - podstawowa (Silver), wyższa (Gold) oraz premium (Superior) z najlepszych upraw zlokalizowanych w ramach parceli Padok.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również