Budahazy - Szamorodni Harszlevelu 2017 Zobacz większe

Budahazy - Szamorodni Harslevelu 2017

15624

Nowy produkt

Owoce do tego wina pochodzą z absolutnie najlepszych lokalizacji winnic w okolicach miasteczka Mád w Tokaju. Prawdopodobnie najważniejsze dzisiaj lokalizacji regionu. Wszystkie prace wykonywane są ręcznie, a winnice uprawiane są metodami ekologicznymi.

Tam zrodziło się Harslevelu, z którego Akos Szokolai wyczarował wysokiej klasy wino szamorodni. Jest to tradycyjna tokajska kategoria, najczęściej, tak jak i w tym przypadku, słodkiego wina późnego zbioru, powstającego przy częściowym udziale gron dotkniętych szlachetną pleśnią. Przez 20 miesięcy dojrzewało w starych 200- i 400-litrowych beczkach z dębu węgierskiego. 

Więcej szczegółów

89,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Budahazy
Budahazy

Opis

KolorBiałe
SmakSłodkie
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionTokaj
SzczepHarslevelu
Objętość500ml
Zawartość alkoholu12%
Temperatura podawania10-12 °C

Budahazy

Budahazy - butikowy producent z prężnie rozwijającego się miasteczka Mad w Tokaju. Uprawiają łącznie 3 hektary na co składają się 4 działki na Szent Tamàs, 3 na Nyùlàszò i 1 na Kishegy. Uprawa winnicy? Nie stosują herbicydów i insektycydów, a miejscowe rośliny pozostawiane są bez orki, jedynie kontrolowana jest wysokość tych roślin poprzez koszenie. Brak jednak certyfikatu ekologicznego, ponieważ mają otwartą możliwość rozpylania syntetycznych fungicydów, które są zakazane w uprawie bio, jeśli ilość chorób grzybiczych jest zbyt wysoka. Każde z win szczególne, o innej kwiatowej etykiecie, łączna produkcja nie przewyższa… 6000 butelek. Te wina znajdują się w kartach win najlepszych restauracji Szwecji, Szwajcarii i Tajwanu. Skromnie, ale starannie, można by najkrócej zdefiniować styl produkcji winiarni Budahazy. Wina w pełni oddają jakość doskonałego terroir oraz kunszt utalentowanego enologa – Akosa Szokolaia. To bez wątpienia jeden z naszych najlepszych producentów z regionu.

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
lipiec-2021

Opinie

Napisz opinię

Budahazy - Szamorodni Harslevelu 2017

Budahazy - Szamorodni Harslevelu 2017

  • Objętość: 500ml
  • Smak: Słodkie
  • Kolor: Białe 
  • Kraj pochodzenia: Węgry 
  • Zawartość alkoholu: 12%
  • Temperatura podawania: 10-12°C
  • Produkowane ze szczepu: Harslevelu
  • Region: Tokaj

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: