Sanzon Tokaj Fleur Sárgamuskotály Zobacz większe

Sanzon Fleur Sárgamuskotály 2018

15665

Nowy produkt

Połowa partii tłoczona jest z całych kiści, a połowa z reguły jest wolna od szypułekPo fermentacji w zbiorniku wino butelkowano po krótkiej, trzymiesięcznej maceracji. Celem było zachowanie świeżych, owocowych aromatów i smaków.
Aromat nie jest zbyt intensywny i bynajmniej nie natrętnie muszkatowy, w większości zdominowany przez słodkie jabłka, w towarzystwie kilku słodkich winogron i minimalnej ilości owoców tropikalnych. W smaku ze słodkimi jabłkami, słodkimi winogronami, odrobiną cytrusów, ananasem i owocami tropikalnymi.

Bogaty, dojrzały muszkat, który jest ściśle otoczony eleganckimi kwasami dzięki wczesnemu zbiorowi.

Więcej szczegółów

48,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Sanzon Tokaj
Sanzon Tokaj

Opis

KolorBiałe
SmakPółsłodkie
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionTokaj
SzczepSargamuscotaly
Objętość750ml
Temperatura podawania10-12 °C

Sanzon Tokaj

Jesteśmy małą winiarnią butikową w uroczej wiosce Erdőbénye, w samym sercu Tokaj-Hegyalja. Założyliśmy ją razem z mężem w 2014 roku na niewielkiej działce 0,3 ha, którą odziedziczyłam po rodzicach. Urodziłem się w małej wiosce w Tokaj-Hegyalja i moja rodzina zawsze miała winogrona i wina, jednak moja kariera zaczęła się w innej branży. Dopiero w 2014 roku po przeprowadzce z Niemiec postanowiłem zrealizować swoje od dawna oczekiwane marzenie: wrócić do Tokaj Hegyalja. Nasze winnice uprawiamy metodą Öko (ekologiczną), a podczas produkcji wina stosujemy również minimalną interwencję. Obecnie pracujemy na 4 ha i 3 głównych odmianach winogron: Furmint, Hárslevelű i MuscatBlanc. Nasza filozofia winiarska polega na zachowaniu owoców z winogron i reprezentowaniu cech charakterystycznych dla terytoriów przy minimalnej ingerencji w proces produkcji wina. Naszymi winami pragniemy pokazać różnorodność, bogactwo i wyjątkowość Tokaju w czystym, eleganckim i nowoczesnym stylu.

Opinie

Napisz opinię

Sanzon Fleur Sárgamuskotály 2018

Sanzon Fleur Sárgamuskotály 2018

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Półsłodkie
  • Kolor: Białe
  • Kraj pochodzenia: Węgry 
  • Zawartość alkoholu: 12,5
  • Temperatura podawania: 10-12°C
  • Produkowane ze szczepu: Sargamuskotaly
  • Region: Tokaj

30 innych produktów w tej samej kategorii: