Sanzon Tokaj Fleur  Sárgamuskotály

Sanzon - Fleur Sárgamuskotály 2018

Ocena:
Smak
Półsłodkie
Kraj pochodzenia
Węgry
Region
Tokaj
Szczep
Sargamuscotaly
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
12,5%
Temperatura podawania
10-12 °C

48,99 zł

Opis

Połowa partii tłoczona jest z całych kiści, a połowa z reguły jest wolna od szypułekPo fermentacji w zbiorniku wino butelkowano po krótkiej, trzymiesięcznej maceracji. Celem było zachowanie świeżych, owocowych aromatów i smaków.
Aromat nie jest zbyt intensywny i bynajmniej nie natrętnie muszkatowy, w większości zdominowany przez słodkie jabłka, w towarzystwie kilku słodkich winogron i minimalnej ilości owoców tropikalnych. W smaku ze słodkimi jabłkami, słodkimi winogronami, odrobiną cytrusów, ananasem i owocami tropikalnymi.

Bogaty, dojrzały muszkat, który jest ściśle otoczony eleganckimi kwasami dzięki wczesnemu zbiorowi.

WINO WYPRZEDANE

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Sanzon Tokaj

Jesteśmy małą winiarnią butikową w uroczej wiosce Erdőbénye, w samym sercu Tokaj-Hegyalja. Założyliśmy ją razem z mężem w 2014 roku na niewielkiej działce 0,3 ha, którą odziedziczyłam po rodzicach. Urodziłem się w małej wiosce w Tokaj-Hegyalja i moja rodzina zawsze miała winogrona i wina, jednak moja kariera zaczęła się w innej branży. Dopiero w 2014 roku po przeprowadzce z Niemiec postanowiłem zrealizować swoje od dawna oczekiwane marzenie: wrócić do Tokaj Hegyalja. Nasze winnice uprawiamy metodą Öko (ekologiczną), a podczas produkcji wina stosujemy również minimalną interwencję. Obecnie pracujemy na 4 ha i 3 głównych odmianach winogron: Furmint, Hárslevelű i MuscatBlanc. Nasza filozofia winiarska polega na zachowaniu owoców z winogron i reprezentowaniu cech charakterystycznych dla terytoriów przy minimalnej ingerencji w proces produkcji wina. Naszymi winami pragniemy pokazać różnorodność, bogactwo i wyjątkowość Tokaju w czystym, eleganckim i nowoczesnym stylu.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.