Szepsy - Cuvee 2000

Szepsy - Cuvee 2000

Ocena:
Smak
Słodkie
Kraj pochodzenia
Węgry
Region
Tokaj
Szczep
Furmint
Objętość
500ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
10,5%
Temperatura podawania
10-12 °C

449,99 zł

Opis

Kolejne wybitne wino tokajskie od mistrza Szepsiego z równie wyjątkowego rocznika co legendarne 1999 i 1993. Istvan Szepsy Senior jest mistrzem winiarskiego rzemiosła i wyrocznią dla Tokaju, prawdziwym autorytetem, który wyznaczył trendy jakości i stylu dla innych producentów.

Słodki kupaż furminta, harslevelu i sargamuskotaly o wzorcowej równowadze oraz wielkiej złożoności aromatycznej. Ciemne złoto i bursztyn w kieliszku. W bukiecie rządzą suszone owoce, miód i cytrusy. Do tego wiele pikantnych i ziemistych akcentów botrytis, przyjemna nuta tytoniu cygarowego zmieszana z morelą i brzoskwinią. Mimo dużej dawki słodyczy (ponad 200 g cukru resztkowego, czyli tyle co na poziomie najlepszych aszu!) jest wyraźnie kwasowe i mineralne, z długim i świeżym posmakiem owocu.

Wielkiej elegancji deser na szczególną okazję.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

O producencie

manufacturer-picture

Szepsy Pince

Nasza rodzina produkuje wina w Tokaju od XVI wieku, kiedy to również rozpoczęła się produkcja wina aszú, więc historia i życie rodziny Szepsy są nierozłączne. Dzisiejsze pokolenia są dumne z dokonań swoich poprzedników, które również zachęcają je do tego, by stać się godnymi kontynuatorami tego zadania. Naszym celem jest bezkompromisowa produkcja winogron najlepszej jakości w naszych winnicach. Dlatego wybraliśmy wysoko położone, kamieniste, stromo nachylone ekspozycje ze starymi winoroślami - średni wiek: ponad 40 lat. 

Winnica Szepsy ma obecnie 52 hektary uprawianych winnic w 22 lokalizacjach w 6 osadach, z winiarnią w Mád.

Wulkaniczna gleba naszych winnic jest głównie bogata w zeolit, kwarc i minerały ilaste, zwietrzały wulkaniczny tuf ryolitowy, który zmineralizował się w źródłach ciepła, stał się jeszcze bardziej porowaty, korzenie mogą wnikać w nią bardzo głęboko po sączącej się wodzie deszczowej.

Klimat Tokaju charakteryzuje się gorącymi latami, długą jesienią, chłodnymi zimami i średnimi rocznymi opadami 550 mm.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również