Pelle PInce - Aszu 6 put. 2016
Pelle PInce - Aszu 6 put. 2016

Pelle PInce - Aszu 6 put. 2017

Ocena:
Smak
Słodkie
Kraj pochodzenia
Węgry
Region
Tokaj
Szczep
Furmint
Objętość
500ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
10%
Temperatura podawania
10-12 °C

304,99 zł

Opis

Pelle Pince produkuje wina Tokaji Aszú tylko w najlepszych sezonach, kiedy może osiągnąć wyjątkowo dobre stężenie cukru, kwasowości i botrytis. To 6 puttonowe Aszú charakteryzuje się niezwykłą świeżością i równowagą  cukrów i kwasowości.

Pelle Pince Tokaji Aszú 2016 został oceniony na 97 punktów przez prestiżowy magazyn winiarski BORIGÓ na Węgrzech, zajmując drugie miejsce w rankingu w 2020 roku.

Idealny kompan do wykwintnych dań kuchni azjatyckiej oraz jako dodatek do waniliowych lodów.

Wino w ocenie specjalistów:
“Panie i panowie, padam na kolana przed elegancją tego wina, jego arystokratyczną klasą i nieopisywalną urodą”.  
Robert Mazurek, Rzeczpospolita Plus Minus

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Pelle Pince

W Pelle Pince zajmujemy się uprawą winorośli od 2007 roku, a od 2011 roku jesteśmy samodzielnym producentem win. Posiadamy zaledwie ponad trzy hektary własnych winnic, ale za to w znakomitych siedliskach tokajskich. Produkujemy wino tylko z własnych winogron, we własnej winiarni. Nasze winnice pierwszej klasy (siedlisko Betsek) zostały zasadzone w latach pięćdziesiątych XX wieku, a w sławnym Szent Tamás na początku lat sześćdziesiątych. Pelle Pince produkuje rocznie około 15 000 butelek wina z około 14 000 winorośli, pod czujnym okiem utalentowanego winiarza z Mádu, Denesa Szarki. W tym wina musujące, wytrawne, furmint i hárslevelű z winnic Szent Tamás, Makovicza, Betsek i Király, z wyraźnymi cechami terroir wulkanicznego. Oprócz wysokiej jakości win wytrawnych produkujemy też klasyczne dla Tokaju słodkie z późnego zbioru: Zsófia Cuvée, Tokaji Szamorodni i Tokaji Aszú. Nasza odnowiona 250-letnia posiadłość położona jest w centrum Mád i czeka na gości z degustacją wina, zwiedzaniem winnic i wizytą w naszej 155-metrowej piwnicy. Zapraszamy do degustacji! 

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również