Jagodics - Naplemente Blauburger 2018

15580

Nowy produkt

Wino posiada ciemnopurpurową barwę, w nosie zaznaczają się nuty owoców leśnych, dżemu śliwkowego, ściółki leśnej, w ustach dominuje śliwka w czekoladzie, czarna porzeczka. Znajdziemy tu również średnią taninę i świeżą kwasowość. Przyjemne, dobrze zrobione, o solidnej strukturze.

Dojrzewało przez 12 miesięcy w dębowej beczce Stockinger. Roczna produkcja tego wina to średnio 1000 litrów.

Wino z rocznika 2018 zostało wybrane w 2020r. winem miasta Kőszeg i ozdobiono je specjalną etykietą z herbem na czołowej etykiecie.

Więcej szczegółów

66,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Jagodics Pince
Jagodics Pince

Opis

KolorCzerwone
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionSopron
Objętość750ml
Zawartość alkoholu14%
Temperatura podawania16-18 °C

Jagodics Pince

Nasz ojciec w 1997 roku obsadził 2 hektary winorośli, w jednej z najpiękniejszych części miasta – siedlisku Borsmonostori, z którego rozciąga się przepiękny widok na całe, historyczne miasto oraz wschodnie zbocza Alp. Obszar ten posiada wszelkie predyspozycje do produkcji win jakościowych. Dlatego też staramy się wykorzystać możliwości dane nam przez terroir, by z ręcznie zebranych gron w naszej piwnicy stworzyć wyjątkowe wina. Obszar ten jest obsadzony winoroślami odmian: blauburger, kékfrankos, chardonnay oraz cabernet sauvignon. W 2008 roku obsadziliśmy kolejne 2 hektary, na które trafiły te same odmiany, oraz jedna nowość – sauvignon blanc. Naszym niezmiennym celem jest produkcja i sprzedaż wysokiej jakości win. Nasza butikowa winiarnia mieści się w tuż pod naszym rodzinnym domem, w samym sercu miasta Kőszeg, przynależącego do regionu winiarskiego Sopron.

Poznaj filozofię producenta

Opinie

Napisz opinię

Jagodics - Naplemente Blauburger 2018

Jagodics - Naplemente Blauburger 2018

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne 
  • Kolor: Czerwone
  • Kraj pochodzenia: Węgry 
  • Zawartość alkoholu: 14%
  • Temperatura podawania: 16-18°C
  • Produkowane ze szczepu: Blauburger
  • Region: Sopron

30 innych produktów w tej samej kategorii: