Pannonhalmi Pinot Noir 2018 Zobacz większe

Pannonhalmi - Pinot Noir 2018,2019

15542

Nowy produkt

Wytrawne wino o dobrej strukturze i soczystym finiszu. Pannonhalmi Pinot Noir to jednoszczepowe wino węgierskie ze szczepu Pinot Noir jak sama nazwa wskazuje. Jak na Pinota cieszy się sporą zawartością alkoholu bo przekracza on 14,5 % dzięki czemu wino w kieliszku wybucha aromatami. Odsłania pełną skalę czerwonych jagód wczesnego lata od dojrzałej maliny po czarną wiśnię. Nuty te wzbogaca pikantność pochodząca ze starzenia w drewnianych beczkach. Na podniebieniu mnóstwo dojrzałych, owocowych aromatów gwarantuje niezapomnianą radość z picia.

Po zebraniu i odszypułkowaniu, winogrona pinot noir były macerowane na zimno przez 6 dni w 60 hl schłodzonych zbiornikach ze stali nierdzewnej. Po tym procesie fermentacja odbywała się w temperaturze 25-26 ° C. Sfermentowane wino dojrzewało przez 10 miesięcy częściowo w nowym drewnie i beczkach używanych po raz drugi.

Zalecany do spożywania głównie z ciemnymi mięsami, zwłaszcza z daniami z kaczki i jagnięciny.

Więcej szczegółów

104,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Pannonhalmi Apatsagi Pinceszet
Pannonhalmi Apatsagi Pinceszet

Opis

KolorCzerwone
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionPannonhalmi
SzczepPinot Noir
Objętość750ml
Zawartość alkoholu15%
Temperatura podawania16-18 °C

Pannonhalmi Apatsagi Pinceszet

WINIARNIA OPACTWA W PANNONHALMIE (Pannonhalmi Apatsagi Pinceszet)

Winnica została założona w 2000 roku w miejscu historycznie zajmowanym przez mnichów benedyktyńskich, którzy od wieków byli silnie związani z kulturą produkcji wina. Pannonhalma to najstarszy obiekt sakralny na Wegrzech, ufundowany przez księcia Gejzę w X wieku, dla Węgrów skrzyżowanie Tyńca z Częstochową. Winogrona z plantacji winiarni Opactwa w Pannonhalmie są przetwarzane w nowej piwnicy i winiarni (o powierzchni prawie 2000 metrów kwadratowych!), zbudowanej przy prężnie działającym klasztorze, u stóp wzgórza św. Marcina. Powstał tu kompleks do przetwórstwa winogron i dojrzewania wina, który dobrze wykorzystuje warunki topograficzne, co pozwala zwiedzającym winiarnię na pełny wgląd w pracę enologiczną i jej efekty.

Winnice winiarni zajmują 50 ha i należą do apelacji Pannonhalma w makroregionie Górnej Panonii. Cała jej powierzchnia to zaledwie 600 ha, jest to najmniejszy z 22 historycznych regionów winiarskich na Węgrzech. Klimat regionu kształtowany jest przez masyw górski Bakony oraz doliny Győr i Marcal i charakteryzuje się umiarkowanymi opadami i nasłonecznieniem. Warunki klimatyczne nawiązują do tych z Doliny Loary i Alzacji.

Opinie

Napisz opinię

Pannonhalmi - Pinot Noir 2018,2019

Pannonhalmi - Pinot Noir 2018,2019

  • Objętość: 750ml
  • Smak: wytrawny
  • Kolor: Czerwone
  • Kraj pochodzenia: Węgry
  • Zawartość alkoholu: 14,5%
  • Temperatura podawania: 16-18°C
  • Produkowane ze szczepu: Pinot Noir
  • Region: Pannonhalma

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: