Kofejto - Voros 2017 Zobacz większe

Kofejto - Voros BIO 2017,2019

15509

Nowy produkt

Czerwone Somlo to doprawdy ciekawostka i eksperyment. I to na dodatek w ręku winiarza eksperymentującego z ekologią i naturalizmem. Merlot uprawiany ekologicznie na zboczach wulkanu Somlo, Syrah i Cabernet z winnicy na wzgórzu Ság. Apetyczne aromaty leśnych jagód i domowej konfitury. Jest rześkość i soczystość owocu, w tle krzemienne echo i skórzana wstawka. Wielka zasługa tego kupażu, Syrah nie próbuje gwiazdorzyć. Eksperyment udany i zachęcający! Powstało tylko 426 butelek.

Wino biodynamiczne.

Więcej szczegółów

79,49 zł brutto

payments-logos
Producent
Kofejto Pince BIO
Kofejto Pince BIO

Opis

KolorCzerwone
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionSomlo
SzczepSyrah
Objętość750ml
Zawartość alkoholu12,5%
Temperatura podawania10-12 °C

Kofejto Pince BIO

Piwnica Kőfejtő i jej maleńka, jednohektarowa posiadłość znajdują się w Séd-dűlő u podnóży wygasłego wulkanu Somló. Jej właściciel, Péter Tóth, zasadził winnice w latach 2004-2008 (kluczowe szczepy tego małego, ale niezwykłego mikro-regionu Węgier: juhfark, olaszrizling, furmint i hárslevelű) i sam je uprawia z pomocą swojej rodziny. Winnice Kőfejtő leżą blisko dawnego kamieniołomu, na zachodnim zboczu góry Somló, którego struktura glebowa to szczególnie jednorodny strumień lawy bazaltowej. Owoce tu zbierane dają wyjątkowo słone i mineralne wina nawet jak na Somló, które Peti butelkuje teraz rok po roku w wyraźnie rozpoznawalnym stylu. Nowe nasadzenia dla juhfarka i odmian ciemnych znajdują się na wzgórzu. Péter stawia na ekologiczną uprawę winorośli i techniki produkcji bliskie naturalistom. Młody winiarz jest charakterystyczną osobowością Somló, a jego piwnica jest popularnym i łatwo dostępnym miejscem turystycznym.

Winnica biodynamiczna.

Opinie

Oceń 
2021-02-17

czerwone Somlo???!!!

To trochę taka sytuacja jak niemal nieznane czerwone Sancerre, tylko jeszcze bardziej niszowa. Soczyste owocem, ale ma też atrakcyjną głębię i mineralność dobrze ukryte, czuje się je niemal podskórnie. Must try.

  Oceń 
  2021-02-06

  426 butelek

  Rewelacyjny kupaż spod samego Balatonu. Bardzo pijalne z mocnymi akcentami czerwonych owoców

   Napisz swoją opinię!

   Napisz opinię

   Kofejto - Voros BIO 2017,2019

   Kofejto - Voros BIO 2017,2019

   • Objętość: 750ml
   • Smak: wytrawny
   • Kolor: Czerwone
   • Kraj pochodzenia: Węgry
   • Zawartość alkoholu: 12,5%
   • Temperatura podawania: 10-12 °C
   • Produkowane ze szczepu: Syrah, Cabernet Sauvignon, Merlot
   • Region: Somlo

   Produkty powiązane

   30 innych produktów w tej samej kategorii: