Kofejto - Harszlevelu 2018 Zobacz większe

Kofejto - Harslevelu BIO 2018

15506

Nowy produkt

Naturalne wino trzymane kilka miesięcy na osadzie, w beczkach z węgierskiego dębu z Zemplén. Czytelny element utlenienia w barwie i zapachu, wino jest nieco mętne. Widać naturalną technikę i brak filtracji. Skoncentrowane zapachy kwiatowe i miodowe, typowe dla odmiany, wzbogaca mineralny akcent. Cytrusy na dalszym planie. Pewien ciężar słodyczy w zapachu zdecydowanie urozmaica dobra kwasowość i rys matowej wytrawności. Bardzo pijalne, pasuje znakomicie do tarty warzywnej. Wyprodukowane tylko 403 butelki.

Wino biodynamiczne.

Więcej szczegółów

69,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Kofejto Pince BIO
Kofejto Pince BIO

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionSomlo
SzczepHarslevelu
Objętość750ml
Zawartość alkoholu11%
Temperatura podawania10-12 °C

Kofejto Pince BIO

Piwnica Kőfejtő i jej maleńka, jednohektarowa posiadłość znajdują się w Séd-dűlő u podnóży wygasłego wulkanu Somló. Jej właściciel, Péter Tóth, zasadził winnice w latach 2004-2008 (kluczowe szczepy tego małego, ale niezwykłego mikro-regionu Węgier: juhfark, olaszrizling, furmint i hárslevelű) i sam je uprawia z pomocą swojej rodziny. Winnice Kőfejtő leżą blisko dawnego kamieniołomu, na zachodnim zboczu góry Somló, którego struktura glebowa to szczególnie jednorodny strumień lawy bazaltowej. Owoce tu zbierane dają wyjątkowo słone i mineralne wina nawet jak na Somló, które Peti butelkuje teraz rok po roku w wyraźnie rozpoznawalnym stylu. Nowe nasadzenia dla juhfarka i odmian ciemnych znajdują się na wzgórzu. Péter stawia na ekologiczną uprawę winorośli i techniki produkcji bliskie naturalistom. Młody winiarz jest charakterystyczną osobowością Somló, a jego piwnica jest popularnym i łatwo dostępnym miejscem turystycznym.

Winnica biodynamiczna.

Opinie

Oceń 
2021-02-17

harsh

Bliski stylistyce pomarańczowego wina, mętny, intensywnej barwy i zapachu, bogaty i intrygujący, a przy tym gładki na języku. Harsh nie że ostry, ale że harslevelu z charakterem!

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Kofejto - Harslevelu BIO 2018

  Kofejto - Harslevelu BIO 2018

  • Objętość: 750ml
  • Smak: wytrawny
  • Kolor: Białe
  • Kraj pochodzenia: Węgry
  • Zawartość alkoholu: 11%
  • Temperatura podawania: 10-12 °C
  • Produkowane ze szczepu: Harszlevelu
  • Region: Somlo

  Produkty powiązane

  30 innych produktów w tej samej kategorii: