Kofejto - Olaszrizling 2018 Zobacz większe

Kofejto - Olaszrizling BIO 2018

15508

Nowy produkt

Selekcja gron z różnych parcel na zachodnim zboczu Somlo. Suknia zwiewna, w kolorze jasno-platynowym. Bukiet złożony, ewoluujący. A z czasem będzie jeszcze bardziej się rozwijał. Dzieje się tu co najmniej tyle jak w winie czerwonym! Są wyczuwalne orzechy i klarowane masło, dalej zioła i owoce, z wyraźną morelą i maliną, nawet niuans wiejskiego sadu. Bardzo gładki atak i długi, wytrawny finał ze słonawym akcentem. Tylko 892 butelki z rocznika 2018.

Wino biodynamiczne.

Więcej szczegółów

71,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Kofejto Pince BIO
Kofejto Pince BIO

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionSomlo
SzczepOlaszrizling
Objętość750ml
Zawartość alkoholu12%
Temperatura podawania10-12 °C

Kofejto Pince BIO

Piwnica Kőfejtő i jej maleńka, jednohektarowa posiadłość znajdują się w Séd-dűlő u podnóży wygasłego wulkanu Somló. Jej właściciel, Péter Tóth, zasadził winnice w latach 2004-2008 (kluczowe szczepy tego małego, ale niezwykłego mikro-regionu Węgier: juhfark, olaszrizling, furmint i hárslevelű) i sam je uprawia z pomocą swojej rodziny. Winnice Kőfejtő leżą blisko dawnego kamieniołomu, na zachodnim zboczu góry Somló, którego struktura glebowa to szczególnie jednorodny strumień lawy bazaltowej. Owoce tu zbierane dają wyjątkowo słone i mineralne wina nawet jak na Somló, które Peti butelkuje teraz rok po roku w wyraźnie rozpoznawalnym stylu. Nowe nasadzenia dla juhfarka i odmian ciemnych znajdują się na wzgórzu. Péter stawia na ekologiczną uprawę winorośli i techniki produkcji bliskie naturalistom. Młody winiarz jest charakterystyczną osobowością Somló, a jego piwnica jest popularnym i łatwo dostępnym miejscem turystycznym.

Winnica biodynamiczna.

Opinie

Oceń 
2021-02-17

tu jest energia wulkanu

według mnie najlepsza propozycja z Kofejto. Olasz. który dawa wina łagodne i naturalne to wchodzi na najwyższy poziom. Jest zrównoważony i elegancki, dzięki skale bazaltu ma intensywność i odwagę, której mu z reguły brakuje i ostrą jak pumeks kwasowość. Rarytas.

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Kofejto - Olaszrizling BIO 2018

  Kofejto - Olaszrizling BIO 2018

  • Objętość: 750ml
  • Smak: wytrawny
  • Kolor: Białe
  • Kraj pochodzenia: Węgry
  • Zawartość alkoholu: 12%
  • Temperatura podawania: 10-12 °C
  • Produkowane ze szczepu: Olaszrizling
  • Region: Somlo

  Produkty powiązane

  30 innych produktów w tej samej kategorii: