Kofejto - Cuvee 2017 Zobacz większe

Kofejto - Cuvee BIO 2017

15503

Nowy produkt

Kupaż najważniejszych dla tego niezwykłego mikroregionu szczepów jest jak bilet wstępu do Somlo! Péter Tóth zaprasza! W winie występują: juhfark, olaszrizling, furmint i harslevelu. Tworzą one ładnie otwarty, ciepły i przyjazny bukiet. To kompozycja dojrzałych owoców, takich jak jabłka, pigwy i gruszki, wzbogacona o intrygujące nuty dymu i kredowego pyłu. Na podniebieniu pełne, harmonijne, z wyczuwalną kwasowością. Dominuje jednak głęboki rys wytrawnej skały wulkanicznej - to oczywiście napowietrzony bazalt. Zabutelkowano 2529 biletów.

Wino biodynamiczne.

Więcej szczegółów

61,49 zł brutto

payments-logos
Producent
Kofejto Pince BIO
Kofejto Pince BIO

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionSomlo
SzczepOlaszrizling
Objętość750ml
Zawartość alkoholu12%
Temperatura podawania10-12 °C

Kofejto Pince BIO

Piwnica Kőfejtő i jej maleńka, jednohektarowa posiadłość znajdują się w Séd-dűlő u podnóży wygasłego wulkanu Somló. Jej właściciel, Péter Tóth, zasadził winnice w latach 2004-2008 (kluczowe szczepy tego małego, ale niezwykłego mikro-regionu Węgier: juhfark, olaszrizling, furmint i hárslevelű) i sam je uprawia z pomocą swojej rodziny. Winnice Kőfejtő leżą blisko dawnego kamieniołomu, na zachodnim zboczu góry Somló, którego struktura glebowa to szczególnie jednorodny strumień lawy bazaltowej. Owoce tu zbierane dają wyjątkowo słone i mineralne wina nawet jak na Somló, które Peti butelkuje teraz rok po roku w wyraźnie rozpoznawalnym stylu. Nowe nasadzenia dla juhfarka i odmian ciemnych znajdują się na wzgórzu. Péter stawia na ekologiczną uprawę winorośli i techniki produkcji bliskie naturalistom. Młody winiarz jest charakterystyczną osobowością Somló, a jego piwnica jest popularnym i łatwo dostępnym miejscem turystycznym.

Winnica biodynamiczna.

Opinie

Oceń 
2021-02-17

Somlo, Somlo, echże Ty!

Somló w pigułce! Wzorcowe wytrawność i mineralność, głębia solidnego białego wina z wulkanicznej gleby. W ekologicznym wydaniu.

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Kofejto - Cuvee BIO 2017

  Kofejto - Cuvee BIO 2017

  • Objętość: 750ml
  • Smak: wytrawny
  • Kolor: Białe
  • Kraj pochodzenia: Węgry
  • Zawartość alkoholu: 12%
  • Temperatura podawania: 10-12 °C
  • Produkowane ze szczepu: Olaszrizling, Juhfark, Furmint, Harslevelu
  • Region: Somlo

  Produkty powiązane

  30 innych produktów w tej samej kategorii: