Bolyki - Indian nyar Zobacz większe

Bolyki - Indian Nyar

28983

Nowy produkt

Indian Nyar, czyli Babie Lato, to czerwone wino wytrawne z Egeru na północy Węgier. Delikatny i wyważony kupaż szczepów  Kékfrankos, Pinot Noir i Blauburger z niewielkim dodatkiem Cabernet Franc, Portugesiera, Merlot, i Zweigelta - są tu więc wszystkie czerwone odmiany uprawiane w winnicy. Wino fermentowało w zbiornikach ze stali nierdzewnej, a następnie przez pół roku dojrzewało w dębowych beczkach. Wino dość lekkie, choć o intensywnym i głębokim kolorze. W nosie nuty ciemnych owoców leśnych oraz suszone zioła. W ustach owocowe, nieco kwasowe i pikantne, bardzo pijalne. Pieprzny posmak sprawia, że będzie dobrze pasowało do wielu potraw.

Więcej szczegółów

34,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Bolyki Pince
Bolyki Pince

Opis

KolorCzerwone
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionEger
SzczepKekfrankos
Objętość750ml
Zawartość alkoholu14%
Temperatura podawania16-18 °C

Bolyki Pince

Bolyki Pinceszet to wyjątkowa winnica zlokalizowana pomiędzy wysokimi skałami w północno-wschodniej części Egeru. Właścicielem jest Jani Bolyki, winiarz, DJ i showman, który na terenie posiadłości organizuje festiwale muzyczne. Wina skosztować można w wykutej w wielkiej skale sali degustacyjnej. Charakter miejsca dodatkowo podkreślają surrealistyczne etykiety win. 

Opinie

Oceń 
2020-11-11

babie lato

Nie wiem czy lisek kojarzy się z babim latem, zwanym po węgiersku i kanadyjsku indiańskim, ale wino ma nazwę jak początek jesieni. I taki też ma styl, ciepły, otulający, przyjemnie wspominający owoce lata. Przy tym, lekkie, zwiewne i pijalne! W relacji jakość/cena mistrz.

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Bolyki - Indian Nyar

  Bolyki - Indian Nyar

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: Czerwone
  • Kraj pochodzenia: Węgry
  • Zawartość alkoholu: 13%
  • Temperatura podawania: 18°C
  • Produkowane ze szczepu: Merlot,  Kékfrankos, Portugieser, Zwiegelt, Blauburger, Cabernet Franc, Pinot Noir
  • Region: Eger

  Produkty powiązane

  30 innych produktów w tej samej kategorii: