Bencze - Riesling 2019 Zobacz większe

Bencze - Riesling 2019 BIO/VEGAN

15051

Nowy produkt

To białe wino wytrawne z węgierskiego regionu Badacsony jest w 100% winem naturalnym - w czasie produkcji nie dodano siarczyn, fermentowało na dzikich drożdżach, nie było filtrowane. Mikroklimat, jaki tworzą gleby, pod wpływem umiarkowanego wpływu jeziora, dyskretnych pagórkowatych terenów, zapewnia winom Istvana, młodego twórcy Bencze Birtok, charakter i finezję.

Rizling Bencze świetnie pokazuje równowagę. Bardzo ładnie rozwijający się, intensywny zapach. Wino lekkie i eleganckie. Aromat z nutami minerałów, limonki, jabłek i ananasa. Na podniebieniu soczyście świeży z mineralnie chłodnym powiewem i lekką goryczką skórki cytrusowej. 

To jedyny w swoim rodzaju riesling! Obowiązkowa pozycja dla każdego miłośnika win białych!

Idealnie komponuje się z rybami, owocami morza, Mangalicą oraz z makaronem.

Wino naturalne. Wino wegańskie.

CHWILOWY BRAK W MAGAZYNIE

Więcej szczegółów

109,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Bencze Birtok - BIO
Bencze Birtok - BIO

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionBadascony
SzczepRiesling
Objętość750ml
Zawartość alkoholu11,5%
Temperatura podawania10-12 °C

Bencze Birtok - BIO

Winnica

Istvan Bencze to młody przedstawiciel węgierskiego winiarstwa, który przywiązuję ogromną wagę do naturalnego podejścia do produkcji wina. Bencze od samego początku stawiał na rolnictwo organiczne (uzyskana certyfikacja 2015r.), które później wyewoluowało w kierunku biodynamiki (certyfikacja Demeter uzyskana w 2019r.). Filozofia Bencze nacechowana jest niskointerwencyjnym winiarstwem: nie stosuje się tutaj procesów filtracji, klarowania, siarki, 100% upraw zbieranych jest ręcznie, natomiast do fermentacji wykorzystuje się dzikie drożdże. To wszystko sprawia, że wina są oryginalne i w smaku odbiegają od klasyki (w szczególności Riesling) i są to produkty dla osób świadomie decydujących się na wina naturalne.

Szczepy

Winnica uprawia autochtoniczne (lokalne) szczepy: Kék bakator, Kadarka, Hajnos kék, Kéknyelű, Tihanyi kék, które uzupełniane są europejskimi odmianami Riesling i Pinot Noir. 

Historia

Bencze z wykształcenia jest…informatykiem i przez kilka lat z sukcesami prowadził własną firmę IT. Po okresie spędzonym we Włoszech, (jego żona studiowała we Florencji  projektowanie wnętrz) Istvan zadecydował o zmianie specjalizacji i zakupie 0.3ha działki w okolicach Balatonu. Kolejne lata to intensywny rozwój winnicy, która dzisiaj liczy juz ponad 20ha (z czego 15ha kultywowanych).

Klimat / Gleba

Winnica poddawana jest wpływem dwóch klimatów: kontynentalnego oraz śródziemnomorskiego. Gleby to mieszanka gleb brunatnych, wulkanicznych bazaltów i tuf oraz piaskowców, glin, piasku i wapieni.

Opinie

Napisz opinię

Bencze - Riesling 2019 BIO/VEGAN

Bencze - Riesling 2019 BIO/VEGAN

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: Białe
  • Kraj pochodzenia: Węgry
  • Zawartość alkoholu: 11,5%
  • Temperatura podawania: 8-10°C
  • Produkowane ze szczepu: Riesling
  • Region: Badacsony

  • Wino naturalne niesiarkowane

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: