Nowy Bencze - Keknyelu 2019 Zobacz większe

Bencze - Keknyelu 2019

15401

Nowy produkt

Istwan Bencze od początku działa organicznie, a od 2015 roku prowadzi działalność biodynamiczną na całym obszarze (certyfikat Demeter), dążąc do poznania starych węgierskich odmian winorośli i potencjału miejsca produkcji.

Owocem Jego pracy jest wino zrobione ze szczepu keknyelu. To biały rzadki już szczep endemiczny dający wina o charakterystycznym korzenno-dymnym aromacie.

Pod koniec września 2019 r. winogrona zostały zebrane w kilku etapach, aby uchwycić idealną dojrzałość. Po powolnym, delikatnym tłoczeniu całych kiści winogrona przenoszone są do glinianych amfor, gdzie fermentują i dojrzewają przez 10 miesięcy. Wino to jest mieszanką trzech najpotężniejszych i elektrycznych amfor. Było butelkowane w połowie lipca 2020. Nieoczyszczone, niefiltrowane i bez dodatku SO2.

W aromacie świeżo ścięta stokrotka w połączeniu z sorbetem cytrynowym i białą brzoskwinią. Kruchy minerał, pełen napięcia i długowieczności. 

Więcej szczegółów

104,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Bencze Birtok
Bencze Birtok

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionBadascony
Objętość750ml
Zawartość alkoholu12%
Temperatura podawania10-12 °C

Bencze Birtok

Bencze to wyznający biodynamiczną filozofię producent z węgierskiego Badascony. Warto zaznaczyć, że właściciel winnicy - Istvan to właściciel i enolog w jednej osobie, wiedzę i doświadczenie zdobywał we Włoszech. Swoją uwagę skupia na niemieckich odmianach Rieslinga oraz na Pinot Noir. Region Badascony, zaraz po tokajskim, jest najsłynniejszy i najpiękniejszy na Węgrzech. Rozciąga się nad jeziorem Balaton w otoczeniu wulkanicznej góry, która ma kształt ściętego stożka. Stoki góry Badacsony pokryte są przez soczystą zieleń winnic, przeplataną bielą zabudowań. Same wina to absolutny top. Region zasłynął z Olaszrizlinga, który jest tutaj wyśmienity.

Opinie

Napisz opinię

Bencze - Keknyelu 2019

Bencze - Keknyelu 2019

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: Białe
  • Kraj pochodzenia: Węgry
  • Zawartość alkoholu: 12%
  • Temperatura podawania: 8-10°C
  • Produkowane ze szczepu: Keknyelu
  • Region: Badacsony

  • Wino naturalne niesiarkowane

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: