Nowy Bolyki - Egri Kekfrankos Zobacz większe

Bolyki - Egri Kekfrankos

14725

Nowy produkt

Czerwone wytrawne wino od jednego z najbardziej rozpoznawalnych winiarzy z Egeru. Jest to ambitnie wykonany Kekfrankos, tym razem nie jako składnik Egri Bikaver, a pełnoprawne, jednoszczepowe wino. Winiarz nie bał się śmiałych poczynań z dębową beczką (18 miesięcy w dębie), co łatwo wyczujemy już przy pierwszym łyku. Z czasem akcenty beczkowe złagodnieją, tymczasem w zapachu aromaty kwiatowe – fiołki i lawenda łączą się z owocową charakterystyką Kekfrankosa. Ciała więcej niż zazwyczaj, do tego pikantne podniebienie z wyrazistą kwasowością, w smaku nuty wędzone przenikają się z ciemnymi owocami. Świetne wino do dań z grilla. Już teraz bardzo smaczne czerwone wino z chłodnego klimatu, z dużym potencjałem do dojrzewania.

Wino zostało nagrodzone złotym medalem na Challenge International du Vin w 2019 roku oraz srebrnym medalem na Sommelier Wine Awards 2020.

Więcej szczegółów

73,99 zł brutto

Producent
Bolyki Pince
Bolyki Pince

Opis

Kolor Czerwone
Smak Wytrawne
Kraj pochodzenia Węgry
Region Eger
Szczep Kekfrankos
Objętość 750ml
Zawartość alkoholu 13,5%
Temperatura podawania 16-18 °C

Bolyki Pince

Bolyki Pinceszet to wyjątkowa winnica zlokalizowana pomiędzy wysokimi skałami w północno-wschodniej części Egeru. Właścicielem jest Jani Bolyki, winiarz, DJ i showman, który na terenie posiadłości organizuje festiwale muzyczne. Wina skosztować można w wykutej w wielkiej skale sali degustacyjnej. Charakter miejsca dodatkowo podkreślają surrealistyczne etykiety win. 

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: