Budahazy - Nyulaszo-Dulo Harslewelu 2017 Zobacz większe

Budahazy - Nyulaszo-Dulo Harslevelu 2017

13545

Nowy produkt

Jedno z najlepszych win Great Tokaj Wine Auction 2018. Wyprodukowano tylko 180 butelek! Wino białe, wytrawne ze szczepu harslevelu. Wczesny zbiór. Spontaniczna fermentacja w beczkach węgierskich. Niska zawartość siarki. W zapachu wyczuwamy czysty, wyrafinowany aromat drożdżowy z subtelnie zaznaczonym charakterem harslevelu, drugiej co do ważności odmiany winorośli w Tokaju. Kwiat lipy, miód i roślinna nuta tworzą podstawę bukietu. Podczas degustacji czujemy wyraźny kwasowy smak, uzupełniony wyrafinowaną elegancją, pełnym i oleistym w fakturze ciałem. Wino świetnie zrównoważone. Posiada długi finisz.

Więcej szczegółów

119,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Budahazy
Budahazy

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionTokaj
SzczepHarslevelu
Objętość750ml
Zawartość alkoholu12,5%

Budahazy

Winnica

Butikowy producent z prężnie rozwijającego się miasteczka Mad w Tokaju na Węgrzech. Winiarz ceniący naturalność, co odzwierciedlone jest w niskointerwencyjnym podejściu do upraw  - nie stosuje się tu herbicydów i insektycydów. Winnica specjalizuje się w produkcji win słodkich, których jakość jest doceniona przez sommelierów na świecie - wina Budahazy znajdują się w najlepszych restauracjach w Szwecji, Szwajcarii i Tajwanie (dzięki nam również w Polsce). Wina w pełni oddają jakość doskonałego terroir oraz kunszt utalentowanego enologa – Akosa Szokolaia. To bez wątpienia jeden z naszych najlepszych producentów z regionu.

Szczepy

Na zaledwie 3ha Akos uprawia typowo lokalne szczepy: Furmint, Hàrslevelű oraz trochę mniej znany Kabar (krzyżówka Hárslevelű z Bouvier). Wszystkie grona zbierane są ręcznie. 

Historia

Właścicielem winnicy od 2000r. jest rodzina Budahazy, która jako pierwszą parcelę updopdobała sobie Kishegy. Wraz z rozwojem dochodziły kolejne, nad którymi pieczę od 2011r. stanowi Akos Szokolai.

Klimat / Gleba

Na winnice składają się parcele: Szent Tamàs, Nyùlàszò i Kishegy. Podłoże to gleba wulkaniczna, tuf ryolitowy zmieszany z ciężką gliną. O potencjale winnicy Budahazy może świadczyć fakt, że graniczy bezpośrednio z uprawami najbardziej znanego producenta win słodkich na Węgrzech - Istvana Szepsy'ego. 

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
lipiec-2021

Opinie

Napisz opinię

Budahazy - Nyulaszo-Dulo Harslevelu 2017

Budahazy - Nyulaszo-Dulo Harslevelu 2017

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: Białe
  • Kraj pochodzenia:Węgry
  • Zawartość alkoholu: 12,5%
  • Temperatura podawania:10-12°C
  • Produkowane ze szczepu: Harslevelu
  • Region: Tokaj 

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: