A.Gere Athus cuvee

Gere - Athus Cuvee 2018, 2019

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Węgry
Region
Villany
Szczep
Cabernet Franc
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
12,5%
Temperatura podawania
16-18 °C

67,99 zł

Opis

Czerwone, wytrawne cuvee z południa Węgier. Produkowane ze szczepów: portugieser, cabernet franc, kékfrankos.

Wino charakteryzuje się średnim ciałem i harmonią. W nosie maliny, dojrzałe wiśnie i przyprawy. W ustach dominują nuty wiśniowe, czerwona porzeczka, jagoda. Posmak przypraw nadaje dojrzały charakter winu. Wino świetnie zrównoważone z długim finiszem.  Potencjał leżakowania: 4-5 lat.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Attila Gere

Winnica

Attila Gere jest położona na samym południu Węgier, tuż przy granicy z Chorwacją.  Jest to jeden z najbardziej rozpoznawanych producentów win czerwonych na Węgrzech z międzynarodowym uznaniem. Od 2010 roku wszystkie winnice należące do winiarni Gere Attila są uprawiane ekologicznie. Flagowym winem winnicy Attila Gere jest Kopar - kupaż Cabernet Sauvignon, Merlot i Cabernet Franc produkowane wyłącznie w wyjątkowych rocznikach z mieszanek leżakowanych przez 16 - 20 miesięcy.

Szczepy

Ze względu na dogodne warunki klimatyczne w regionie Villany uprawia się tutaj głównie wina czerwone, stanowią one 80% wszystkich nasadzeń. W samej winiarni Attila Gere dominują  Olaszrizling, Portugieser, Kékfrankos, Cabernet Franc, Merlot, Cabernet Sauvignon, Syrah, Fekete Járdovány.

Historia

Rodzina Gere zajmuje się winem od 7 pokoleń. Jedynie u dziadka oraz ojca obecnego właściciela kultura produkcji wina została przerwana przez wpływ II wojny światowej. Attila Gere porzucił wyuczony zawód w 1991r. i wrócił do rodzinnych tradycji zakładając winnicę Attila Gere, która jest dziś jedną z najbardziej znanych winiarni na Węgrzech.

Klimat / Gleba

Region Villany to mieszanka dwóch klimatów: kontynentalnego i śródziemnomorskiego. Sama winnica Attila Gere może się pochwalić jedną z najwyższych temperatur oraz liczb godzin słonecznych na całych Węgrzech - przekładając się jednocześnie na długi okres wegetacji. Cechą wspólną wszystkich win pochodzących z regionu Villany jest lessowa gleba, bogata w kredę z wapienno-dolomitową podściółką - idealny podkład do produkcji najlepszych czerwonych win.Topowy producent z regionu Villany na południu Węgier. Attila Gere to żywa legenda jakościowego winiarstwa węgierskiego. Pokoleniową zmienniczką jest utalentowana córka Andrea mająca świeższe spojrzenie na winiarstwo. Odjęła średnio po 1% alkoholu, wzmocniła świeżość i owocowość.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również