St. Andrea -Orokke Egri cuvee superior 2018 Zobacz większe

St. Andrea - Orokke Egri cuvee superior 2018

Nowy produkt

Węgierskie białe wino wytrawne. Egerska mieszanka białych szczepów lokalnych i międzynarodowych składająca się z Chardonnay, Harslevelu, Sauvignon Blanc oraz Rieslinga. Wielkie białe wino o solidnej budowie, wyrazistej kwasowości, pełne nut dojrzałych owoców takich jak jabłko, gruszka i mango. W ustach aromaty owocowe uzupełniają akcenty mineralne oraz te pochodzące z beczki (wino było starzone w dębie przez 6 miesięcy). Dzięki sporej koncentracji smaku wysoki alkohol zupełnie nie przeszkadza. Wino zapewnia długi i przyjemny finisz.

Więcej szczegółów

69,99 zł brutto

payments-logos
Producent
St. Andrea
St. Andrea

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionEger
SzczepChardonnay
Objętość750ml
Zawartość alkoholu14%
Temperatura podawania10-12 °C

St. Andrea

St. Andrea to butikowa winiarnia z regionu Egeru zaliczana do najlepszych w całych Węgrzech. Znajduje się w Egerszalok, u podnóża Gór Bukowych, kilkanaście kilometrów na południe od historycznego miasta Eger. Jej właścicielem jest Gyorgi Lorincz, który produkcją wina zajął się na początku XXI wieku. Strategia Lorincza to osiągnięcie wysokiego poziomu win oraz utrzymanie go przez długie lata. To pierwsze przyszło stosunkowo łatwo – już pierwsze roczniki zyskały uznanie krytyków i konsumentów na rynku krajowym, a następnie międzynarodowym. Od tego czasu wina St. Andrea były wielokrotnie nagradzane na konkursach winiarskich, a sam Gyorgi wielokrotnie otrzymywał tytuł Winiarza Roku na Węgrzech i nie tylko (m. in. od polskiego Magazynu Wino w 2006 roku). Dziś pracuje wspólnie z synem nad specjalnościami winnicy, którymi są słynne egerskie mieszanki: Egri Bikaver oraz jego biały odpowiednik Egri Csillag. Docelowo to właśnie one z wyróżnieniem konkretnych parcel będą w przyszłości najważniejsze. Połączenie chłodniejszego klimatu wiosną, wysokości stoków wulkanicznych gleb sprawia, że tutejsze wina są złożone, gładkie i eleganckie. To wraz z Bolyki i Petreny kolejna w Egerze para ojciec - syn pracująca razem na wspólny winiarski sukces. 

Ponadto, w zestawieniu 50 najlepszych win świata nagrodzonych przez Decanter w 2021 znalazło się po raz pierwszy wino z Węgier, właśnie od St. Andrea. To najwyższej klasy Egri Bikaver Nagy-Eged Dűlő Grand Superior 2017. Gratulujemy!

Opinie

Napisz opinię

St. Andrea - Orokke Egri cuvee superior 2018

St. Andrea - Orokke Egri cuvee superior 2018

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: Białe
  • Kraj pochodzenia: Węgry
  • Zawartość alkoholu: 14% 
  • Temperatura podawania: 10-12°C
  • Produkowane ze szczepu: Chardonnay, Harslevelu, Sauvignon Blanc, Riesling
  • Region: Eger

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: