St. Andrea - Áldás Egri Bikavér Superior 2018 Zobacz większe

St. Andrea - Aldas Egri Bikaver 2018,2019

15136

Nowy produkt

Wysokiej klasy czerwone, wytrawne wino z Egeru. Ta węgierska mieszanka to słynny Egri Bikaver, którego podstawą jest odmiana Kekfrankos, a towarzyszą jej Cabernet Sauvignon i Franc, Pinot Noir, Syrah, Merlot oraz Kadarka. Wino charakteryzuje głębia i złożoność aromatu oraz smaku. Czuć tu dojrzałe jeżyny, borówki, wiśnie i porzeczkę. Całość uzupełnia mineralność pochodząca z wulkanicznych gleb Egeru. Doskonałe wino o średniej budowie, miękkich taninach i typowej egerskiej kwasowości. Wino dojrzewało przez 12 miesięcy w używanej dębowej beczce.

Aldas został wyróżniony przez prestiżowy magazyn Decanter tytułem wina roku 2020, o czym pisaliśmy na swoim Blogu

Więcej szczegółów

65,99 zł brutto

payments-logos
Producent
St. Andrea
St. Andrea

Opis

KolorCzerwone
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionEger
SzczepKekfrankos
Objętość750ml
Zawartość alkoholu14,5%
Temperatura podawania16-18 °C

St. Andrea

St. Andrea to butikowa winiarnia z regionu Egeru zaliczana do najlepszych w całych Węgrzech. Znajduje się w Egerszalok, u podnóża Gór Bukowych, kilkanaście kilometrów na południe od historycznego miasta Eger. Jej właścicielem jest Gyorgi Lorincz, który produkcją wina zajął się na początku XXI wieku. Strategia Lorincza to osiągnięcie wysokiego poziomu win oraz utrzymanie go przez długie lata. To pierwsze przyszło stosunkowo łatwo – już pierwsze roczniki zyskały uznanie krytyków i konsumentów na rynku krajowym, a następnie międzynarodowym. Od tego czasu wina St. Andrea były wielokrotnie nagradzane na konkursach winiarskich, a sam Gyorgi wielokrotnie otrzymywał tytuł Winiarza Roku na Węgrzech i nie tylko (m. in. od polskiego Magazynu Wino w 2006 roku). Dziś pracuje wspólnie z synem nad specjalnościami winnicy, którymi są słynne egerskie mieszanki: Egri Bikaver oraz jego biały odpowiednik Egri Csillag. Docelowo to właśnie one z wyróżnieniem konkretnych parcel będą w przyszłości najważniejsze. Połączenie chłodniejszego klimatu wiosną, wysokości stoków wulkanicznych gleb sprawia, że tutejsze wina są złożone, gładkie i eleganckie. To wraz z Bolyki i Petreny kolejna w Egerze para ojciec - syn pracująca razem na wspólny winiarski sukces. 

Ponadto, w zestawieniu 50 najlepszych win świata nagrodzonych przez Decanter w 2021 znalazło się po raz pierwszy wino z Węgier, właśnie od St. Andrea. To najwyższej klasy Egri Bikaver Nagy-Eged Dűlő Grand Superior 2017. Gratulujemy!

Opinie

Oceń 
2021-01-10

Czerwone wino roku 2020 wg. magazynu Decanter

Rewelacyjny kupaż od czołowego węgierskiego producenta. Aldas wg. recenzentów od Decantera posiada wyczuwalny smak wiśni i malin oraz miętowy finisz. Trudno się nie zgodzić, wybitne wino!

  Oceń 
  2020-11-17

  God bless bikaver!

  Aldas po węgiersku znaczy błogosławieństwo. Błogosławiona ziemia egerska, która daje takie owoce jak kekfrankos z winnic St.Andrea! Błogosławione ręce Lorinczów, winiarzy którzy potrafią zrobić tak gładki i elegancki kupaż! Integracja owocu i beczki znakomita!

   Napisz swoją opinię!

   Napisz opinię

   St. Andrea - Aldas Egri Bikaver 2018,2019

   St. Andrea - Aldas Egri Bikaver 2018,2019

   • Objętość: 750ml
   • Smak: Wytrawne
   • Kolor: Czerwone
   • Kraj pochodzenia: Węgry
   • Zawartość alkoholu: 14,5% 
   • Temperatura podawania: 16-18°C
   • Produkowane ze szczepu: Kekfrankos, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Pinot Noir, Syrah, Merlot, Kadarka
   • Region: Eger

   Produkty powiązane

   30 innych produktów w tej samej kategorii: