St. Andrea - “Akutyafajat” Egri Bikaver 2019 Zobacz większe

St. Andrea - Akutyafajat Egri Bikaver 2020

Nowy produkt

Węgierskie czerwone wino wytrawne z Egeru. Ten Egri Bikaver to blend pięciu szczepów: Kekfrankos, Pinot Noir, Merlot, Cabernet Sauvignon i Turan. Wino dojrzewało przez 13 miesięcy w stalowej kadzi. Brak kontaktu z dębową beczką wpłynał na charakter tego lekkiego i nieco pikantnego wina, które zostało oparte na strukturze owocu. Dostajemy tu zatem intensywny i świeży zapach dojrzałych czerwonych owoców takich jak wiśnie, maliny, truskawki. Usta podążają za nosem, a soczystość owocu i kwasowość ciągle pobudzają pracę ślinianek sprawiając, że ma się ochotę na kolejny kieliszek.

CHWILOWY BRAK NA MAGAZYNIE.

Więcej szczegółów

39,99 zł brutto

payments-logos
Producent
St. Andrea
St. Andrea

Opis

KolorCzerwone
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionEger
SzczepKekfrankos
Objętość750ml
Zawartość alkoholu13%
Temperatura podawania16-18 °C

St. Andrea

St. Andrea to butikowa winiarnia z regionu Egeru zaliczana do najlepszych w całych Węgrzech. Znajduje się w Egerszalok, u podnóża Gór Bukowych, kilkanaście kilometrów na południe od historycznego miasta Eger. Jej właścicielem jest Gyorgi Lorincz, który produkcją wina zajął się na początku XXI wieku. Strategia Lorincza to osiągnięcie wysokiego poziomu win oraz utrzymanie go przez długie lata. To pierwsze przyszło stosunkowo łatwo – już pierwsze roczniki zyskały uznanie krytyków i konsumentów na rynku krajowym, a następnie międzynarodowym. Od tego czasu wina St. Andrea były wielokrotnie nagradzane na konkursach winiarskich, a sam Gyorgi wielokrotnie otrzymywał tytuł Winiarza Roku na Węgrzech i nie tylko (m. in. od polskiego Magazynu Wino w 2006 roku). Dziś pracuje wspólnie z synem nad specjalnościami winnicy, którymi są słynne egerskie mieszanki: Egri Bikaver oraz jego biały odpowiednik Egri Csillag. Docelowo to właśnie one z wyróżnieniem konkretnych parcel będą w przyszłości najważniejsze. Połączenie chłodniejszego klimatu wiosną, wysokości stoków wulkanicznych gleb sprawia, że tutejsze wina są złożone, gładkie i eleganckie. To wraz z Bolyki i Petreny kolejna w Egerze para ojciec - syn pracująca razem na wspólny winiarski sukces. 

Ponadto, w zestawieniu 50 najlepszych win świata nagrodzonych przez Decanter w 2021 znalazło się po raz pierwszy wino z Węgier, właśnie od St. Andrea. To najwyższej klasy Egri Bikaver Nagy-Eged Dűlő Grand Superior 2017. Gratulujemy!

Opinie

Oceń 
2020-11-15

Moc czerwonych owoców

Bardzo intensywny kupaż, pełno w nim owoców leśnych, kolor intensywnie burgundowy, czuć alkohol - być może trzeba dać mu więcej czasu po otwarciu. Warto!

  Oceń 
  2020-11-04

  pies na bikawera

  Na psa urok! Ależ to jest pijalne wino! Renomowany producent egerski pokazał lekkość stylu, dobry owoc i równowagę. Relacja jakość/cena dobra, na imprezę uniwersalne.

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  St. Andrea - Akutyafajat Egri Bikaver 2020

  St. Andrea - Akutyafajat Egri Bikaver 2020

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: Czerwone
  • Kraj pochodzenia: Węgry
  • Zawartość alkoholu: 13% 
  • Temperatura podawania: 16-18°C
  • Produkowane ze szczepu: Kekfrankos, Cabernet Sauvignon, Merlot, Pinot Noir, Turan
  • Region: Eger

  Produkty powiązane

  30 innych produktów w tej samej kategorii: