Nowy Balassa - Betsek Harslevelu 2018 Zobacz większe

Balassa - Betsek Harslevelu 2018

15108

Nowy produkt

Węgierskie białe wino wytrawne z Tokaju. Wino wykonano z owoców odmiany Harslevelu zebranych na największej winnicy w dorzeczu Madi – Betsek. Ze względu na wielkość winnicy jest ona podzielona na
kilka oddzielnych, niejednorodnych części. Jako, że w 2018 roku winogrona ze wszystkich parceli winnicy dojrzały szybko i jednocześnie, wino wykonano z moszczu połączonych w prasie owoców. W nosie wino jak na Harslevelu jest subtelne w aromacie z pieczonym jabłkiem i białymi kwiatami na czele. W ustach dobrze zbudowane, pełne, dużo tu grejpfruta, a białe kwiaty wybijają się jeszcze mocniej. Długi cytrusowy finisz.

Więcej szczegółów

109,99 zł brutto

Producent
Balassa
Balassa

Opis

Kolor Białe
Smak Wytrawne
Kraj pochodzenia Węgry
Region Tokaj
Szczep Harslevelu
Objętość 750ml
Zawartość alkoholu 14%
Temperatura podawania 10-12 °C

Istvan Balassa

Balassa

Istvan Balassa prowadzi w Tokaju butikową winnicę, w której produkuje jedne z najznakomitszych win w regionie. Przeszedł on długą drogę od początkującego winiarza do jednej z najważniejszych postaci tokajskiego winiarstwa. Z jednej strony wiedza, pasja i doświadczenie Istvana, z drugiej wybór najlepszych, zróżnicowanych terroir i korzystanie wyłącznie z najwyższej jakości owoców sprawiły, że poziom win Balassa został doceniony wśród miłośników węgierskiego wina. Posiada on ponad 8 hektarów upraw w 10 różnych siedliskach położonych w czterech tokajskich miejscowościach. Do najbardziej znanych należą Nyulaszo, Betsek i Szent Tamas.

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: