Balassa - Betsek Harslevelu 2018 Zobacz większe

Balassa - Betsek Harslevelu 2018

15108

Nowy produkt

Węgierskie białe wino wytrawne z Tokaju. Wino wykonano z owoców odmiany harslevelu zebranych w największej winnicy na wschód od Madu – Betsek. Ze względu na wielkość winnicy jest ona podzielona na kilka oddzielnych, niejednorodnych części. Jako, że w 2018 roku winogrona ze wszystkich parceli winnicy dojrzały szybko i jednocześnie, wino wykonano z moszczu połączonych w prasie owoców. W nosie wino jak na harslevelu jest subtelne, wiodące zapachy to pieczone jabłka i białe kwiaty. W ustach dobrze zbudowane, pełne, dużo tu grejpfruta, a białe kwiaty wybijają się jeszcze mocniej. Długi cytrusowy finisz.

BRAK W MAGAZYNIE.

Więcej szczegółów

132,49 zł brutto

payments-logos
Producent
Balassa
Balassa

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionTokaj
SzczepHarslevelu
Objętość750ml
Zawartość alkoholu14%
Temperatura podawania10-12 °C

Istvan Balassa

Balassa

Winnica

Balassa to  butikową winnica z siedzibą w Tokaju, która produkuje jedne z najznakomitszych win ze szczepów Furmint i Harslevelu w regionie. Z jednej strony wiedza, pasja i doświadczenie Istvana, z drugiej wybór najlepszych, zróżnicowanych terroir i korzystanie wyłącznie z najwyższej jakości owoców sprawiły, że poziom win Balassa został doceniony przez miłośników węgierskiego wina na całym świecie. 

Szczepy

Jak przystało na reprezentanta Tokaju dwa główne szczepy uprawiane przez Istvana Balassę to Furmint i Harslevelu. Obsadzenia uzupełniają inne białe szczepy: Chardonnay, Sauvignon Blanc, Kövérszőlő oraz Rajnai rizling.

Historia

Winnica Istvan Balassa powstała w 2005r., początki opierały się o jedną działkę nieprzekraczjącą powierzchni 1ha. Dzisiaj aerał jest prawie dwudziestokrotnie większy i rozlokowany w wielu geologicznie odmiennych terenach gwarantując sporą różnorodność.  Istvan Balassa oprócz win produkuje również kraftowe piwa.

Klimat / Gleba

Winnica Balassa prowadzi uprawę na ponad 10 działkach zlokalizowanych na terenie Tokaju, w tym na bodajże najbardziej renomowanych parcelach rozpościerających sie na zboczu wzgórza Św. Tomasza (Szent Tamas). Wszystkie uprawy zlokalizowane są na wysokościach 120 - 280m n.p.m. i na typowych dla Tokaju glebach wulkanicznych.

Opinie

Napisz opinię

Balassa - Betsek Harslevelu 2018

Balassa - Betsek Harslevelu 2018

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: Białe
  • Kraj pochodzenia: Węgry
  • Zawartość alkoholu: 14%
  • Temperatura podawania: 10-12°C
  • Produkowane ze szczepu: Harslevelu
  • Region: Tokaj

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: