Petreny - Egri Cabernet Sauvignon Superior Zobacz większe

Petreny - Egri Cabernet Sauvignon Superior 2011

43913

Nowy produkt

W tym Cabernet Sauvignon dominują czerwone owoce. Znaczna zawartość ciała i alkoholu prowadzi do słodkiego uczucia, wzmocnionego smakami czarnej jagody, porzeczki i wiśni.

Wino dojrzewa w dębowych beczkach przez 28 miesięcy, co sprawia, że garbniki dojrzałych owoców są okrągłe, zapewniając jeszcze dłuższe wykończenie i podkreślając smak typowych dla tego szczepu czarnych porzeczek.

Najpierw ciężki, lekko ziemisty zapach uderza w nasz nos, a potem pojawia się zapach pieprzu i wiśni. Ma miękki, dojrzały smak z odrobiną przypraw i kakao.

Wino z rocznika 2011 nagrodzone w 2015 roku złotym medalem na najstarszym międzynarodowym konkursie winiarskim Challenge Internationale du Vin w Bordeaux.

Więcej szczegółów

189,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Petreny
Petreny

Opis

KolorCzerwone
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionEger
SzczepCabernet Sauvignon
Objętość750ml
Zawartość alkoholu14%
Temperatura podawania16-18 °C

Petreny

Atilla Petreny i jego rodzina, dzięki swojej ciężkiej pracy w ciągu kilkunastu lat, licząc od 2002 roku zbudowali mocno liczące się w regionie Egeru gospodarstwo winiarskie, inspirowane zasadami biodynamiki. Na 52 hektarach uprawianych jest wiele odmian winorośli białych i czerwonych. Jest to dynamicznie rozwijający się producent, przywiązujący szczególną wagę do tradycyjnych, egerskich cuve – Egri Bikaver i Egri Csillag.Sławę winiarni zapewniły dwa wybitne wina: Bikaver Superior "Big Band" z rocznika 2009 oraz Chardonnay Battonage z rocznika 2011.

Opinie

Napisz opinię

Petreny - Egri Cabernet Sauvignon Superior 2011

Petreny - Egri Cabernet Sauvignon Superior 2011

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne 
  • Kolor: Czerwone
  • Kraj pochodzenia: Węgry 
  • Zawartość alkoholu: 14%
  • Temperatura podawania: 16-18°C
  • Produkowane ze szczepu: Cabernet Sauvignon
  • Region: Eger

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: