Bencze - Pinot Noir Virgo 2014 biodynamic Zobacz większe

Bencze - Pinot Noir Virgo 2014 biodynamic

6616

Nowy produkt

Białe, delikatnie wytrawne wino od biodynamicznego producenta z Węgier, w regionie Badacsony. Wyprodukowane z winogron Pinot Noir, z których uzyskuje się najczęściej czerwone wina – jest to więc tzw. blanc de noir. W smaku nuty owocowe, ale i waniliowe oraz maślane – to dzięki dojrzewaniu na osadzie w beczkach. Charakteryzuje się idealnie wyważoną kwasowością i wyczuwalną zawartością cukru resztkowego.

Więcej szczegółów

57,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Bencze Birtok
Bencze Birtok

Opis

Kolor Białe
Smak Wytrawne
Kraj pochodzenia Węgry
Region Badascony
Szczep Pinot Noir
Objętość 750ml
Zawartość alkoholu 12%
Temperatura podawania 10-12 °C

Bencze Birtok

Bencze to wyznający biodynamiczną filozofię producent z węgierskiego Badascony. Warto zaznaczyć, że właściciel winnicy - Istvan to właściciel i enolog w jednej osobie, wiedzę i doświadczenie zdobywał we Włoszech. Swoją uwagę skupia na niemieckich odmianach Rieslinga oraz na Pinot Noir. Region Badascony, zaraz po tokajskim, jest najsłynniejszy i najpiękniejszy na Węgrzech. Rozciąga się nad jeziorem Balaton w otoczeniu wulkanicznej góry, która ma kształt ściętego stożka. Stoki góry Badacsony pokryte są przez soczystą zieleń winnic, przeplataną bielą zabudowań. Same wina to absolutny top. Region zasłynął z Olaszrizlinga, który jest tutaj wyśmienity.

Opinie

Oceń 
2020-11-05

Ciemny na biało

Ciekawostka do sześcianu: rzadko spotykane blanc de noirs, spokojne wino białe produkowane z ciemnych gron pinot noir. Można? Można. Do tego w biodynamicznym rygorze współpracy z kosmosem, szczególnie polecane dla osób spod znaku "Panny" (łac. virgo). A może po prostu dziewiczo delikatne, kusząco owocowe i mineralnie świeże? Virgo, virgo, echże ty...

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

Bencze - Pinot Noir Virgo 2014 biodynamic

Bencze - Pinot Noir Virgo 2014 biodynamic

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: Białe
  • Kraj pochodzenia: Węgry
  • Zawartość alkoholu: 12%
  • Temperatura podawania: 8-10°C
  • Produkowane ze szczepu: Pinot Noir
  • Region: Badascony

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: