Tokaj Nobilis - A Harom Gracia 2018 Zobacz większe

Tokaj Nobilis - A Harom Gracia 2018

39094

Nowy produkt

To węgierskie wino to bogaty Furmint z dodatkiem Harszlevelu, od trzech wybitnych tokajskich enolożek - Stephanie Berecz, Sarolty Bardos i Judit Bott. 

Każda z nich dała do tego wina część Furminta i Harszlevelu ze swojej piwnicy. Wino wyróżnia solidna struktura i pochodząca z leżakowania w beczce kremowość oraz wyraźnie zaznaczona kwasowość. Jako wino białe wytrawne komponuje się z różnorodnymi daniami mięsnymi na bazie drobiu i ryb, ale genialnie smakuje również solo.

Więcej szczegółów

59,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Tokaj Nobilis
Tokaj Nobilis

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionTokaj
SzczepFurmint
Objętość750ml
Zawartość alkoholu13,5%
Temperatura podawania10-12 °C

Tokaj Nobilis

Butikowa winiarnia należąca do małżeństwa Sarolty Bardos i Petera Molnara jest przykładem sukcesu, jaki można osiągnąć w rodzinnym winiarstwie. 6 hektarowa posiadłość ze stuletnim domem, w którym odbywa się produkcja oraz leżakowanie win, oraz dwie główne parcele: Csirke (2 ha, gleba bogata w minerały, zbocza południowe i południowo-wschodnie na wysokości ok 250 m n.p.m.) i Barakonyi (4 ha, gleba głównie gliniasta, zbocza południowe i południowo-wschodnie, 250-280 m n.p.m.) oferuje przegląd popularnych tokajskich odmian takich jak Furmint, Harslevelu, Sarga Muskotaly w doskonałej odsłonie. Jako enolog Sarolta Bardos została wyróżniona mistrzowskim tytułem w regionie w 2012 roku.

Opinie

Oceń 
2020-11-03

3 Mistrzynie

Degustowałem to wino online w moim videoblogu na FB 4 sierpnia 2020. Pod słońcem kaszubskiego lata. Wino nazywa się 3 gracje, jest robione przez 3 dziewczyny - doświadczone producentki wina. Sarolta, Stephanie i Judit to właściwie mistrzynie w swoim fachu, pierwsza liga tokajska dzisiaj. Imponuje współpraca pań - jej efektem gładkie i pełne wino o dobrej kwasowości. Z gracją zrobione po prostu. Warto.

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Tokaj Nobilis - A Harom Gracia 2018

  Tokaj Nobilis - A Harom Gracia 2018

  • Objętość: 750 ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: Białe
  • Kraj pochodzenia: Węgry
  • Zawartość alkoholu: 13.5%
  • Temperatura podawania: 10-12 °C
  • Produkowane ze szczepu: Furmint, Harszlevelu
  • Region: Tokaj

  Produkty powiązane

  30 innych produktów w tej samej kategorii: