Zsadanyi - Tokaji Szamorodni Szaraz 2014
Zsadanyi - Tokaji Szamorodni Szaraz 2014

Zsadanyi - Tokaj Szamorodni Szaraz 2016 0,5l

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Węgry
Region
Tokaj
Szczep
Furmint
Objętość
500ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
14%
Temperatura podawania
10-12 °C

66,49 zł

Opis

Wino białe, wytrawne z Węgier, z regionu Tokaj, wytwarzane z dwóch szczepów typowych dla regionu czyli harslevelu i furmint.

Bladożółta barwa, aromaty suszonych owoców, pigwy i cytrusów uzupełnione mniej wyraźnymi nutami przypraw odzwierciedlającymi starzenie się beczki i butelki. Dominującą cechą struktury jest jasna kwasowość, która sprawia, że ​​wino jest eleganckie i jędrne.

Wino przed zabutelkowaniem leżakowało minimum 18 miesięcy w 220 litrowej beczce.

Wino wyselekcjonowane w roku 2022 do menu degustacyjnego przez polską restaurację z gwiazdką Michelin - Bottiglieria 1881 z Krakowa.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Zsadanyi Pinceszet

Zsadanyi Pinceszet – znaczący producent win z Tállyi. Niektórzy twierdzą, że droga do poznania Tállya wiedzie przez degustację win z tejże winnicy. Przez dziesięciolecia była niewykorzystanym atutem regionu winiarskiego, dziś ponownie stała się klejnotem.

Winnica rodziny Zsadanyi znajduje się w miejscowości Tállyi w regionie Tokaj. Ta spora wytwórnia oferuje zróżnicowane wina z aż 15 różnych winnic rozmieszonych na 35 hektarach, dając tym samym przekrój wpływu terroir na kształt wina. W portfolio Zsadanyi znajdziemy zarówno proste, niewymagające i lekkie wina, klasyczne słodkie wina tokajskie, jak i bardziej złożone wytrawne wina premium z uznawanych na najlepsze siedlisk w Tokaju.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.