István Csernyik - Szurkebarat Zobacz większe

Istvan Csernyik - Szurkebarat

18457

Nowy produkt

Węgierskie białe wino wytrawne. Produkowane w regionie Matra z odmiany Szurkebarat (Pinot Gris). Jasnożółta barwa z lekko różowawym brzegiem. Jego aromat to brzoskwinia, banan, żółte kwiaty i chłodna morska bryza. Wino soczyste na podniebieniu, z odrobiną goryczy, średnio długie, słonawe zakończenie.

CHWILOWY BRAK W MAGAZYNIE

Więcej szczegółów

38,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Istvan Csernyik
Istvan Csernyik

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionMatra
SzczepPinot Gris
Objętość750ml
Zawartość alkoholu14%
Temperatura podawania10-12 °C

Istvan Csernyik

Winnica

István Csernyik to reprezentant piątej generacji winiarzy z regionu Matra. Wraz z żoną wierzą w naturalność procesu produkcji wina - Csernyik korzysta wyłącznie z fermentacji spontanicznej, po czym pomijany jest procesu klarowania i filtracji.

Szczepy

W winnicy Csernyik uprawia się 10 odmian winorośli, z czego największą pieczałowitość przywiązuje się do Harslevelu. Ten umożliwia wg. Istvána produkcję tworzy niesamowicie ekscytujących i długowiecznych win. Bardzo ważnymi szczepami są tutaj również Olaszrizling i Kékfrankos, które stanowią łącznie 30% wszystkich nasadzeń. 

Historia

Istvan Csernyik zaczął swoją przygodę z winem już w wieku 14 lat. Wtedy rozpoczął naukę o winie w Budafok, później ukończył Szkołę Ogrodniczą na Uniwersytecie Szent István. Pracował za granicą w Weingut Keth w Niemczech oraz przez cztery lata w Vinum Mátra Kft. Wybierany kilkukrotnie najlepszym producentem w regionie Mátra. W życiu winnicy bierze udział cała rodzina, pomagając w codziennych zajęciach Istvána i jego żony Enikő.

Klimat / Gleba

Region Mátra to region winiarski o chłodnym klimacie, z mieszanką gleb wulkanicznych oraz brunatnej gleby leśnej. Winnica obejmuje 5 parcel o zróżnicowanym mikroklimacie.

Opinie

Napisz opinię

Istvan Csernyik - Szurkebarat

Istvan Csernyik - Szurkebarat

  • Objętość: 750ml
  • Smak: wytrawne
  • Kolor: białe
  • Kraj pochodzenia: Węgry
  • Zawartość alkoholu: 14%
  • Temperatura podawania:10-12
  • Produkowane ze szczepu: Szurkebarat
  • Region: Matra  

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: