István Csernyik - Harslevelu

Istvan Csernyik - Matrai Harslevelu 2016, 2017

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Węgry
Region
Matra
Szczep
Harslevelu
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
14%
Temperatura podawania
10-12 °C

63,99 zł

Opis

Węgierskie białe wino wytrawne z odmiany harslevelu. Produkowane w górzystym i chłodnym regionie Matra na północy Węgier. Wino o pełniejszej budowie, o przyjemnym zapachu pełnym kwiatów, moreli, brzoskwiń i wosku pszczelego. W ustach soczyste i kremowe, owocowe, z posmakiem miodu oraz brzoskwini.

 

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Istvan Csernyik

 

István to reprezentant piątej generacji winiarzy z regionu Matra. Wraz z żoną wierzą w naturalność procesu produkcji wina - Csernyik korzysta wyłącznie z fermentacji spontanicznej, po czym pomijany jest procesu klarowania i filtracji.

Szczepy

W winnicy Csernyik uprawia się 10 odmian winorośli, z czego największą pieczałowitość przywiązuje się do Harslevelu. Ten umożliwia wg. Istvána produkcję tworzy niesamowicie ekscytujących i długowiecznych win. Bardzo ważnymi szczepami są tutaj również Olaszrizling i Kékfrankos, które stanowią łącznie 30% wszystkich nasadzeń. 

Historia

Istvan Csernyik zaczął swoją przygodę z winem już w wieku 14 lat. Wtedy rozpoczął naukę o winie w Budafok, później ukończył Szkołę Ogrodniczą na Uniwersytecie Szent István. Pracował za granicą w Weingut Keth w Niemczech oraz przez cztery lata w Vinum Mátra Kft. Wybierany kilkukrotnie najlepszym producentem w regionie Mátra. W życiu winnicy bierze udział cała rodzina, pomagając w codziennych zajęciach Istvána i jego żony Enikő.

Klimat / Gleba

Region Mátra to region winiarski o chłodnym klimacie, z mieszanką gleb wulkanicznych oraz brunatnej gleby leśnej. Winnica obejmuje 5 parcel o zróżnicowanym mikroklimacie.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również