Barta Pince - Szamorodni 'Öreg Király Dűlő Szamorodni Válogatás' 2015 Zobacz większe

Barta Pince - Szamorodni Oreg Kiraly Dulo Szamorodni Valogatas 2015 0,5l

4958

Nowy produkt

Tradycyjny styl białego słodkiego wina z Tokaju - Szamorodni jest wykonany starannie z przejrzałych, dotkniętych szlachetną pleśnią winogron szczepu Furmint.. Po winifikacji, przez 18 miesięcy leżakował w dębowych beczkach w piwnicy producenta. To wino z wieloletnim potencjałem starzenia, po którym nadal może zachwycać swą elegancją. W nosie zachwyca bogactwem owoców i nut beczkowych. Żywa, ale i krągła kwasowość oraz wyrazista struktura, z inspirującymi akcentami mineralnymi, cytrusów, moreli, ananasa, liczi, a także toffi. Znakomicie długi, żywiołowy finisz. Ten wyjątkowo zrównoważony, przemiły owoc późnego zbioru gron doskonale paruje się z jedzeniem, choć jest także intrygujący bez dodatków. To węgierskie wino będzie wspaniałym dodatkiem do pieczonej kaczki, gęsiej wątróbki, foie gras z risotto i mango, deserów oraz sera Roquefort.

Wino wylicytowane podczas Wielkiej Aukcji Tokajskiej w 2017 roku

Więcej szczegółów

207,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Barta Pince
Barta Pince

Opis

KolorBiałe
SmakSłodkie
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionTokaj
SzczepFurmint
Objętość500ml
Zawartość alkoholu12%
Temperatura podawania10-12 °C

Barta Pince

Producent wina – Karol Barta dokłada wszelkich starań, aby zachować właściwości gleby dla przyszłych pokoleń, dlatego stara się uprawiać winnice maksymalnie ekologicznie. Jego filozofia uprawy wina brzmi: interweniować w jak najmniejszym stopniu, zachować maksymalną czystość i używać metod organicznych do tworzenia win. Winnica posiada 10 hektarów uprawy, w tym nasadzenia na wysokości 320 m. n. p. m, na najwyższych partiach Öreg Király dűlő (Winnicy Starego Króla), gdzie winorośl uprawiano już w XIII wieku i które uchodzą za jedne z najlepszych w Tokaju. Winnica jest także oficjalnym dostawcą wina dla rządu Węgier.

Opinie

Oceń 
2020-11-11

stara parcela

Miałem szczęście próbować na miejscu, u producenta.... Świetne terroir, perfekcyjne warunki dla Botrytis, staranna praca winiarza. W efekcie kolekcjonerska butelka do wypicia w nadchodzącej dekadzie lat dwudziestych XXI wieku. Przy około 100 g/l cukru świetnie czytelna kwasowość. Poezja z pigwą w karmelu na podniebieniu, proza bukietu z sianem, ziołami i miodem. Jest wybitnie, nie może być tanio. Barta.

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Barta Pince - Szamorodni Oreg Kiraly Dulo Szamorodni Valogatas 2015 0,5l

  Barta Pince - Szamorodni Oreg Kiraly Dulo Szamorodni Valogatas 2015 0,5l

  • Objętość: 500ml
  • Smak: Słodkie
  • Kolor: Białe
  • Kraj pochodzenia: Węgry
  • Zawartość alkoholu: 12%
  • Temperatura podawania: 8-10°C
  • Produkowane ze szczepu: Furmint
  • Region: Tokaj

  Produkty powiązane

  30 innych produktów w tej samej kategorii: