Petreny - December Gold Late Harvest Zobacz większe

Petreny - December Late Harvest Superior 2016

44818

Nowy produkt

December to nazwa słodkiego białego wina z Egeru na Węgrzech. Wykonane z późno zbieranych winogron odmiany harslevelu. Po dłuższym okresie dojrzewania wystąpić mogą pyszne smaki miodu i orzecha. Jest ono bogatym winem deserowym, które łączy w sobie świeżą kwasowość z wyraźnie zaznaczoną słodyczą. Pozostawia długi i głęboki posmak.

BRAK W MAGAZYNIE

Więcej szczegółów

57,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Petreny
Petreny

Opis

KolorBiałe
SmakSłodkie
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionEger
SzczepHarslevelu
Objętość750ml
Zawartość alkoholu13,5%
Temperatura podawania10-12 °C

Petreny

Winnica

Petrény to jeden z największych producentów z regionu Eger, pomimo to jedną z podstawowych wartości w winnicy pozostaje przywiązanie do natury - cały proces inspirowany jest zasadami biodynamiki. Leżakowanie odbywa się w dębowych beczkach w piwnicach zlokalizowanych w słynnej Dolinie Pięknej Pani. Jest to pierwsza piwnica w regionie, która  uzyskała certyfikat koszerności. Petrény posiada własne zaplecze noclegowe wspierające lokalną enoturystykę.

Szczepy

Petrény uprawia 23 szczepy: 14 białych i 9 czerwonych, w ramach których najważniejsze to: Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Merlot, Pinot Noir i Syrah. Ta różnorodność pozwala na tworzenie świetnych Egri Bikaverów (przypominamy, że muszą się składać min. 4 szczepów), w tym Big Band, który stał się pierwszym hitem winnicy.

Historia

Dokumentacja wskazuje, że rodzina Petrény była zaangażowana w uprawę winorośli i produkcję wina w Verpelét na początku XVII wieku. Zanim Attila  postanowił kontynuować winiarskie tradycje pracował jako inżynier cybernetyki w Warszawie. Te rozpoczęły się na przełomie XXw. i XXIw., natomiast pierwsze wino (Furia) wypuszczono na rynek w 2005r. Winnica na przestrzeni ostatnich lat urosła do imponujących rozmiarów 150ha, z czego 120ha podlega kultywacji. Dużą część produkcji trafia na rynki zagraniczne, w tym Polski! W 2018r. firma rozszerzyła gamę produktów o kosmetyki na bazie winogron.

Klimat / Gleba

Różnorodne uprawy umożliwiają rozróżnienie trzech linii win - podstawowa (Silver), wyższa (Gold) oraz premium (Superior) z najlepszych upraw zlokalizowanych w ramach parceli Padok.

Opinie

Napisz opinię

Petreny - December Late Harvest Superior 2016

Petreny - December Late Harvest Superior 2016

  • Objętość: 500ml
  • Smak: Słodkie
  • Kolor: Białe
  • Kraj pochodzenia: Węgry
  • Zawartość alkoholu: 13%
  • Temperatura podawania: 10-12 °C
  • Produkowane ze szczepu: Harslevelu
  • Region: Eger

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: