Gizella - Dénes Aszú Zobacz większe

Gizella - Aszu Denes 2013

40066

Nowy produkt

Najwyższej jakości białe wino słodkie z Tokaju. Sławne aszu w mistrzowskim wykonaniu cenionego winiarza, jakim jest Laszlo Szilagyi. Aszu Denes to wyjątkowe, szlachetne wino deserowe z Węgier.  Zapach jest intensywny i głęboki. Wyczuwalne są tropikalne owoce, propolis i wanilia. Już przy pierwszym łyku wrażenie pełni i harmonii. Doskonały stosunek kwasów i cukru, pomimo jego wysokiej zawartości świeże, do picia teraz, chociaż rozwijać się będzie w butelce latami. 204 g/l naturalnego cukru resztkowego.

Minimalna produkcja kilkuset butelek, oparta głównie na furmincie z najlepszych siedlisk Madu (Bomboly!!!). Bardzo dobry rocznik obiecuje potencjał dojrzewania na kilkadziesiąt lat. Następny odpowiedni dla szu trafił się dopiero w 2017.

Wino z najwyższą oceną w historii portalu Winicjatywa!

Znalazło się też nie przypadkiem w prestiżowej selekcji Aszu Prime, sześciu najlepszych aszu z rocznika 2013 wybranych przez znawcę regionu, Daniela Kezdyego.

Więcej szczegółów

549,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Gizella Pince
Gizella Pince

Opis

KolorBiałe
SmakSłodkie
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionTokaj
SzczepFurmint
Objętość750ml
Zawartość alkoholu10,5%
Temperatura podawania10-12 °C

Gizella Pince

Rodzinna winiarnia na obrzeżach miasteczka Tokaj, którą od 2005 roku prowadzi Laszlo Szilagyi. Odziedziczył ją wraz z dziewiętnastoma hektarami winnic po dziadku i babci Gizelli. To z miłości do niej zrodził się pomysł na nazwę winiarni, oddający ukłon rodzinie i tradycji, ale też nie przekreślający możliwości rozwoju wedle najnowocześniejszych standardów jakości. W winnicach zrównoważona uprawa lokalnych odmian winorośli: furmint 62%, harslevelu 31%, sargamuskotaly 7% powierzchni. W produkcji wina wytrawne i słodkie późnego zbioru, oczywiście w tym aszu. Najwyższa jakość, pierwsza liga tokajska.

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
maj-2021

Opinie

Napisz opinię

Gizella - Aszu Denes 2013

Gizella - Aszu Denes 2013

  • Objętość: 500ml
  • Smak: Słodkie
  • Kolor: Białe
  • Kraj pochodzenia: Węgry
  • Zawartość alkoholu: 10,5%
  • Temperatura podawania: 10-12°C
  • Produkowane ze szczepu: Furmint
  • Region: Tokaj

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: