Grof Degenfeld - Tokaji Hárslevelű Zobacz większe

Grof Degenfeld - Harslevelu BIO 2020,2021

39525

Nowy produkt

Harslevelu z Tarcal w regionie Tokaj kusi zapachem dojrzałych, owocowych i lekko miodowych nut, oraz kwiatem lipy. W smaku dominują owoce południowe, co jest naprawdę ekscytujące dzięki wykończeniu z nutą grejpfruta. Niska zawartość cukru resztkowego dopełnia wino, a kwasy nadają mu równowagę. Charakteryzuje się ładnym, wymownym, okrągłym smakiem. To wytrawne białe wino ma uniwersalny charakter! Można go połączyć z grillowanym drobiem, wieprzowiną, mięsami i sałatkowym dressingiem.

Wino organiczne.

Więcej szczegółów

52,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Grof Degenfeld - organic/BIO
Grof Degenfeld - organic/BIO

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionTokaj
SzczepHarslevelu
Objętość750ml
Zawartość alkoholu13%
Temperatura podawania10-12 °C

Grof Degenfeld - organic/BIO

Winnica

Winnica Grof Degenfeld to jedna z bardziej urokliwych winnic, położona w Tokaju na granicy miejscowości Mád i Tarcal. Przy produkcji wina Grof Degenfeld kieruje się miłością do natury i szacunkiem do tradycji i nowych technologii. Efektem takiej filozofii jest certyfikat ekologiczny przyznany w 2009r. W ramach winnicy działa restauracja oraz czterogwiazdkowy hotel wspierający enoturystykę regionu Tokaj.

Szczepy

Spośród sześciu odmian winogron, które można oficjalnie wykorzystać do produkcji win oznaczanych jako Tokaje, Grof Degenfeld wykorzystuje pięć, tj.: Furmint, Hárslevelű, Muscat Blanc, Zeta i Kövérszőlő. Nie uprawia się jedynie szczepu Zeta. Co ciekawe Grof Degenfeld kultywuje jedynie 35ha ze swojego 100ha aerału, dając spory potencjał wzrostu w przyszłości. 

Historia

Odbudowa winnicy został zainicjowana przez hrabich Degenfeld w 1994r., wskrzeszając do życia tereny winiarskie z ponad 150-letnią tradycją. Dziś winnica zarządzana jest przez winemakera Balázs Sulyok, który tworzy świetne wina spokojne (Muscat Blanc i Furmint!), musujące i jedne z najlepszych win słodkich regionu - Szamorodni, Tokaj Aszu oraz Eszencia. W 2015r. rodzinna zdecydowała się na odbudowę katedry na wzgórzu Theresa, która uległa zniszczeniu wskutek II wojny  światowej.

Klimat / Gleba

Winorośl uprawia się w ramach dwóch kompleksów: Terezia i Zomborka. Jak większość gleb w regionie Tokaj, tak i u Grofa Degenfelda podłoże oparte jest o wulkaniczne skały ryolitowe. Wierzchnią warstwę stanowią lessy i brunatne gleby leśne.

Opinie

Oceń 
2020-10-15

Dzień Tokaju

Wina Grofa Degenfelda poznałem podczas Dnia Tokaju w 2018 roku. Już wtedy wyróżniał się na tle konkurencji. Jednak dopiero rocznik 2019 pokazał możliwości tego producenta. Wina wybitne, zwłaszcza w relacji jakości do ceny!

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Grof Degenfeld - Harslevelu BIO 2020,2021

  Grof Degenfeld - Harslevelu BIO 2020,2021

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor:  Białe
  • Kraj pochodzenia: Węgry
  • Zawartość alkoholu:  13%
  • Temperatura podawania: 10-12°C
  • Produkowane ze szczepu: Hárslevelű
  • Region: Tokaj

  30 innych produktów w tej samej kategorii: