Grof Degenfeld - Muscat Blanc Zobacz większe

Grof Degenfeld - Muscat Blanc 2020, 2021

39102

Nowy produkt

Węgierskie białe wino półwytrawne produkowane z odmiany Muscat Blanc w Tokaju.

Wspaniałe wino z potężnym kwiatowym bukietem atakującym natychmiast po napełnieniu kieliszka. W zapachu wyraźnie wyczuwalne kwitnące wiosną kwiaty. Na podniebieniu delikatnie wytrawne zostawiające długi, miękki finisz.

Mimo swojej lekkości posiada pełne ciało, zwięzłą strukturę i swój unikalny charakter. 

Wino o szerokim zastosowaniu kulinarnym: możemy go łączyć z delikatnymi mięsami białymi, z pikantnymi daniami wschodu. Jest również doskonałym kompanem świeżych tradycyjnych serów i sałatek.

Więcej szczegółów

52,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Grof Degenfeld - organic/BIO
Grof Degenfeld - organic/BIO

Opis

KolorBiałe
SmakPółwytrawne
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionTokaj
SzczepMuscat
Objętość750ml
Zawartość alkoholu11%
Temperatura podawania10-12 °C

Grof Degenfeld - organic/BIO

Winnica

Winnica Grof Degenfeld to jedna z bardziej urokliwych winnic, położona w Tokaju na granicy miejscowości Mád i Tarcal. Przy produkcji wina Grof Degenfeld kieruje się miłością do natury i szacunkiem do tradycji i nowych technologii. Efektem takiej filozofii jest certyfikat ekologiczny przyznany w 2009r. W ramach winnicy działa restauracja oraz czterogwiazdkowy hotel wspierający enoturystykę regionu Tokaj.

Szczepy

Spośród sześciu odmian winogron, które można oficjalnie wykorzystać do produkcji win oznaczanych jako Tokaje, Grof Degenfeld wykorzystuje pięć, tj.: Furmint, Hárslevelű, Muscat Blanc, Zeta i Kövérszőlő. Nie uprawia się jedynie szczepu Zeta. Co ciekawe Grof Degenfeld kultywuje jedynie 35ha ze swojego 100ha aerału, dając spory potencjał wzrostu w przyszłości. 

Historia

Odbudowa winnicy został zainicjowana przez hrabich Degenfeld w 1994r., wskrzeszając do życia tereny winiarskie z ponad 150-letnią tradycją. Dziś winnica zarządzana jest przez winemakera Balázs Sulyok, który tworzy świetne wina spokojne (Muscat Blanc i Furmint!), musujące i jedne z najlepszych win słodkich regionu - Szamorodni, Tokaj Aszu oraz Eszencia. W 2015r. rodzinna zdecydowała się na odbudowę katedry na wzgórzu Theresa, która uległa zniszczeniu wskutek II wojny  światowej.

Klimat / Gleba

Winorośl uprawia się w ramach dwóch kompleksów: Terezia i Zomborka. Jak większość gleb w regionie Tokaj, tak i u Grofa Degenfelda podłoże oparte jest o wulkaniczne skały ryolitowe. Wierzchnią warstwę stanowią lessy i brunatne gleby leśne.

Opinie

Napisz opinię

Grof Degenfeld - Muscat Blanc 2020, 2021

Grof Degenfeld - Muscat Blanc 2020, 2021

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Półwytrawne
  • Kolor:  Białe
  • Kraj pochodzenia: Węgry
  • Zawartość alkoholu:  11%
  • Temperatura podawania: 10-12°C
  • Produkowane ze szczepu:  Muscat Blanc
  • Region: Tokaj

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: