Obniżka! Bencze - Pinot Noir Zobacz większe

Bencze - Pinot Noir 2015 BIO

25144

Nowy produkt

Świeży, lekki Pinot Noir znad Balatonu z Badacsony. To węgierskie czerwone wino wytrawne ma jasno-rubinową barwę, z subtelnymi łzami. Nos czysty, umiarkowanie intensywny, głównie wiśniowy i malinowy. Kwasowość jest zaznaczona (dwa zbiory, dwie osobne winifikacje). Struktura wina utrzymuje się też na delikatnej taninie, dzięki leżakowaniu w beczce (9 miesięcy), dodając przyjemnej cierpkości.

Wino biodynamiczne.

Więcej szczegółów

61,91 zł brutto

-14%

71,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Bencze Birtok - BIO
Bencze Birtok - BIO

Opis

KolorCzerwone
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionBadascony
SzczepPinot Noir
Objętość750ml
Zawartość alkoholu13%
Temperatura podawania16-18 °C

Bencze Birtok - BIO

Bencze to wyznający biodynamiczną filozofię producent z węgierskiego Badascony. Warto zaznaczyć, że właściciel winnicy - Istvan to właściciel i enolog w jednej osobie, wiedzę i doświadczenie zdobywał we Włoszech. Swoją uwagę skupia na niemieckich odmianach Rieslinga oraz na Pinot Noir. Region Badascony, zaraz po tokajskim, jest najsłynniejszy i najpiękniejszy na Węgrzech. Rozciąga się nad jeziorem Balaton w otoczeniu wulkanicznej góry, która ma kształt ściętego stożka. Stoki góry Badacsony pokryte są przez soczystą zieleń winnic, przeplataną bielą zabudowań. Same wina to absolutny top. Region zasłynął z Olaszrizlinga, który jest tutaj wyśmienity.

Opinie

Oceń 
2020-11-05

Księżycowy pinot

Z wulkanicznego siedliska na północy Balatonu wydobywają się znakomite wina białe, a i czasem delikatny pinot udany jak nie wiem co. Zwłaszcza jak winnica traktowana jest z biodynamicznym szacunkiem, dla ziemi i księżyca, podług kalendarza lunarnego. Odlot! I do tego ta etykieta...

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Bencze - Pinot Noir 2015 BIO

  Bencze - Pinot Noir 2015 BIO

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: Czerwone
  • Kraj pochodzenia: Węgry
  • Zawartość alkoholu: 13%
  • Temperatura podawania: 16-18°C
  • Produkowane ze szczepu: Pinot Noir
  • Region: Badacsony

  Produkty powiązane

  30 innych produktów w tej samej kategorii: