Hoop Wines - Magenta Cabernet Franc 2018
Hoop Wines - Magenta Cabernet Franc 2018

Hoop Wines - Magenta Cabernet Franc 2018

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Węgry
Region
Matra
Szczep
Cabernet Franc
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
13%
Temperatura podawania
14-16 °C

55,99 zł

Opis

Magenta to młody, energiczny cabernet franc o wyrazistym purpurowym kolorze (stąd nazwa). Fermentacja odbywała się w zamkniętym zbiorniku w temperaturze 22-28°C i w tradycyjnej otwartej kadzi, w proporcjach pół na pół. Wino dojrzewało 10 miesięcy w 225-litrowych  dębowych beczkach z Zemplén .

Wino pochodzi z gorącego rocznika 2018, ale winogrona cabernet franc rosły na północnym stoku, co je ochroniło przed nadmiernym słońcem. Wino ma odpowiednią kwasowość i charakterystyczne aromaty odmiany: dominują nuty wiśniowo-śliwkowe, podbite akcentami pieprznymi. Znajdziemy też nuty ziołowe, tytoń i zieloną paprykę. 

Średnie ciało i umiarkowane taniny sprawiają, że Magenta przypada do gustu nie tylko wielbicielom szczepu cabernet franc, ale szerokiemu gronu winomanów.

Wino Magenta Cabernet Franc polecamy do dań grilla - a szczególnie do mięs i warzyw oraz do jagnięciny i królika.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Hoop Wines

Winnica

Hoop to jeden z najmniejszych producentów w naszej ofercie specjalizujący się w produkcji win typu Pet-Nat oraz spokojnych win czerwonych. Mniej w ich przypadku, oznacza więcej. Hoop jest świetnym reprezentantem regionu Matra (zlokalizowanego między Egerem i Budapesztem). Przy produkcji wykorzystują wyłącznie francuskie dębowe beczki, co jest rzadkością na Węgrzech. 

Szczepy

W uprawach dominuje Kékfrankos, czyli rodzima czerwona odmiana winogron, wg. właścicieli Hoop to szczep "o wyjątkowej osobowości, zdolny do tworzenia wielkich czerwonych win". Uprawy dopełnia Pinot Noir oraz Cabernet Franc. 

Historia

Projekt zainicjowany przez dwóch winiarzy Zoltána Kerekes i Zoltán Németi (koledzy ze szkolnej ławki), którzy po 10 latach zbierania doświadczenia w innych winnicach zdecydowali się na otwarcie własnej. Dostrzegając rozwój nowego nurtu w winiarstwie postawili na produkcję Pet-Natów, które wychodzą im diabelsko pyszne!

Klimat / Gleba

Mátra to region winiarski o chłodnym klimacie, zlokalizowany na zachód od Egeru. Występują tu gleby wulkaniczne, skaliste zbocza, które posiadają zróżnicowaną ekspozycję sięgającą 300-400 m n.p.m.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również