Jagodics - Naplemente Blauburger 2018

Jagodics - Naplemente Blauburger 2018

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Węgry
Region
Sopron
Szczep
Blauburger
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
14%
Temperatura podawania
16-18 °C

49,99 zł

Opis

Wino posiada ciemnopurpurową barwę, w nosie zaznaczają się nuty owoców leśnych, dżemu śliwkowego, ściółki leśnej. W ustach dominuje śliwka w czekoladzie, czarna porzeczka. Znajdziemy tu również średnią taninę i świeżą kwasowość. Przyjemne, dobrze zrobione, o solidnej strukturze.

Dojrzewało przez 12 miesięcy w dębowej beczce Stockinger. Roczna produkcja tego wina to średnio 1000 litrów.

Wino z rocznika 2018 zostało wybrane w 2020r. winem miasta Kőszeg i ozdobiono je specjalną etykietą z herbem na czołowej etykiecie.

Doskonale będzie pasowało do dań z dziczyzny i grilla. Także jegnięcina z jasnym, cytrynowym sosem to doskonała para.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Jagodics Pince

Nasz ojciec w 1997 roku obsadził 2 hektary winorośli, w jednej z najpiękniejszych części miasta – siedlisku Borsmonostori, z którego rozciąga się przepiękny widok na całe, historyczne miasto oraz wschodnie zbocza Alp. Obszar ten posiada wszelkie predyspozycje do produkcji win jakościowych. Dlatego też staramy się wykorzystać możliwości dane nam przez terroir, by z ręcznie zebranych gron w naszej piwnicy stworzyć wyjątkowe wina. Obszar ten jest obsadzony winoroślami odmian: blauburger, kékfrankos, chardonnay oraz cabernet sauvignon. W 2008 roku obsadziliśmy kolejne 2 hektary, na które trafiły te same odmiany, oraz jedna nowość – sauvignon blanc. Naszym niezmiennym celem jest produkcja i sprzedaż wysokiej jakości win. Nasza butikowa winiarnia mieści się w tuż pod naszym rodzinnym domem, w samym sercu miasta Kőszeg, przynależącego do regionu winiarskiego Sopron.

Poznaj filozofię producenta

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również