Juliet Victor - Szamorodni sweet 2017

Juliet Victor - Szamorodni sweet 2017

Ocena:
Smak
Słodkie
Kraj pochodzenia
Węgry
Region
Tokaj
Szczep
Furmint
Objętość
500ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
10,5%
Temperatura podawania
8-10 °C

154,99 zł

Opis

Botrytyzowane naturalnie słodkie wino o wyraźnym średnio złotym kolorze, przygotowane ze szczepów: furmint, harszlevelu, muscat.

W zapachu nuty kwitnących kwiatów drzew owocowych, nuta mięty i rumianku. Z każdą chwilą rozwija się coraz bardziej bogata gama owocowych aromatów. 

Niezwykłą owocowość z nutami korzennymi odnajdziemy również na języku: głównie morele, mieszanka suszonych owoców, nuty dębowe. 

Będzie wybornie smakować z gęsią wątróbką oraz daniami kuchni azjatyckiej.

Nagrody i wyróżnienia: Decanter 2019- 90 pkt/ srebro. Decanter 2020- Best in Show. National Wine Contest, Hungary 2019 - Gran gold. Japan Woman's Wines Awards 2019- Double Gold.

Wino w ocenie specjalistów:
Historyczna butelka – pierwsze wino węgierskie, które otrzymało nagrodę najwyższej kategorii Best in Show w konkursie Decantera. Doskonały samorodny, w istocie zdeklasowane aszú, tak jest słodki (188 g cukru!), skoncentrowany, a także przepełniony miodowymi nutami szlachetnej pleśni. Jakość morelowego owocu jest doskonała, choć na razie wino w rejestrze mało złożone. Pełne, długie, hedonistyczne, ale też genialnie zrównoważone".
Wojciech Bońkowski, Winicjatywa.pl

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Juliet Victor

Juliet Victor to wielokrotnie nagradzana na całym świecie winnica z siedzibą w historycznej wiosce Mád, w sercu regionu winiarskiego Tokaj, która specjalizuje się w wytrawnych furmintach i naturalnie słodkich winach z najlepszych roczników.

Winnica

Dumą Juliet Victor jest pierwsze węgierskie wyróżnienie w historii - nagroda Best in Show Decanter za Szamorodni z rocznika 2017. Misją winnicy jest tworzenie najlepszych win tokajskich, poprzez które dążą do zmiany postrzegania win węgierskich na całym świecie.

Szczepy

Juliet Victor jest wierna trzem głównym odmianom tokaju (furmint, hárslevelű i sárgamuskotály). Wierzy, że furmint jest na dobrej drodze, aby zostać rozpoznanym jako gatunek premium, który ma do odegrania ważną rolę na międzynarodowych rynkach wina.

Historia

Winnica założona w 2016 roku przez Józsefa Váradi (dyrektor generalny Wizz Air). Poszukiwał najbardziej odpowiedniego obszaru do produkcji światowej jakości wina. I znalazł go w regionie Tokaj, w którym Mád i jego winnice oferowały największy potencjał.

Imię Juliet Victor jest subtelnym pseudonimem inicjałów jej założyciela – nawiązaniem do liter „J” i „V” w międzynarodowym alfabecie fonetycznym (używanym m.in. w lotnictwie).

Klimat / Gleba

Juliet Victor znajduje się w samym sercu regionu Tokaj, słynącego z historii wykwintnej produkcji wina, która rozciąga się na przestrzeni pięciu wieków. Wokół wioski Mád – pierwszego na świecie miejsca, w którym rejestruje się i dokumentuje poszczególne winnice – portfolio winnic Juliet Victor składa się z 30 ha najwyższej jakości i historycznie znaczących obszarów, które pozwalają na produkcję wyjątkowych i różnorodnych roczników. Portfolio tworzą winnice Betsek, Király, Szent Tamás, Úrágya, Bomboly, Holdvölgy i Veres opisane szczegółowo w Filozofii Producenta.

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
styczen-2022

Wyróżnienia:

manufacturer-prize

Ocena

3 - ilość opinii

super
Ja nie czułam kwasowości w nim. Przepyszne. Cena nie najmniejsza - więc się zastanawiałam czy naprawdę warto. Ale tak robi wrażenie. Generalnie tokaje dobrze łaczą się serami pleśniowymi. Ja osobiście z kuchnią włoską go piłam. Takie wino pite same i delektowanie się smakiem. No robi nie ziemskie wrażenie.
Dodano przez PAULINA w dniu 2022-09-27

Bardzo dobre wino
Słodkie ale także kwasowe. Dobrze się pije z pleśniowym serem
Dodano przez Ania w dniu 2022-08-03

Bardzo dobre
Fanów stylu na pewno nie zawiedzie.
Dodano przez Michał w dniu 2022-07-13

Inni klienci kupili również