Juliet Victor - Boarding Pass Szaraz Furmint 2018

Juliet Victor - Boarding Pass Szaraz Furmint 2018

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Węgry
Region
Tokaj
Szczep
Furmint
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
13%
Temperatura podawania
8-10 °C

53,99 zł

Opis

Wytrawny furmint do codziennego picia, pełen dojrzałych nut owocowych. Wino wyraźne, owocowe i wytrawne z aromatami owoców brzoskwini, gruszki i cytrusów. Średnio treściwe. Pasuje do ryb, kurczaka i kuchni azjatyckiej.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Juliet Victor

Juliet Victor to wielokrotnie nagradzana na całym świecie winnica z siedzibą w historycznej wiosce Mád, w sercu regionu winiarskiego Tokaj, która specjalizuje się w wytrawnych furmintach i naturalnie słodkich winach z najlepszych roczników.

Winnica

Dumą Juliet Victor jest pierwsze węgierskie wyróżnienie w historii - nagroda Best in Show Decanter za Szamorodni z rocznika 2017. Misją winnicy jest tworzenie najlepszych win tokajskich, poprzez które dążą do zmiany postrzegania win węgierskich na całym świecie.

Szczepy

Juliet Victor jest wierna trzem głównym odmianom tokaju (furmint, hárslevelű i sárgamuskotály). Wierzy, że furmint jest na dobrej drodze, aby zostać rozpoznanym jako gatunek premium, który ma do odegrania ważną rolę na międzynarodowych rynkach wina.

Historia

Winnica założona w 2016 roku przez Józsefa Váradi (dyrektor generalny Wizz Air). Poszukiwał najbardziej odpowiedniego obszaru do produkcji światowej jakości wina. I znalazł go w regionie Tokaj, w którym Mád i jego winnice oferowały największy potencjał.

Imię Juliet Victor jest subtelnym pseudonimem inicjałów jej założyciela – nawiązaniem do liter „J” i „V” w międzynarodowym alfabecie fonetycznym (używanym m.in. w lotnictwie).

Klimat / Gleba

Juliet Victor znajduje się w samym sercu regionu Tokaj, słynącego z historii wykwintnej produkcji wina, która rozciąga się na przestrzeni pięciu wieków. Wokół wioski Mád – pierwszego na świecie miejsca, w którym rejestruje się i dokumentuje poszczególne winnice – portfolio winnic Juliet Victor składa się z 30 ha najwyższej jakości i historycznie znaczących obszarów, które pozwalają na produkcję wyjątkowych i różnorodnych roczników. Portfolio tworzą winnice Betsek, Király, Szent Tamás, Úrágya, Bomboly, Holdvölgy i Veres opisane szczegółowo w Filozofii Producenta.

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
styczen-2022

Wyróżnienia:

manufacturer-prize

Ocena

2 - ilość opinii

Fajna etykieta z sympatyczną zawartością
Etykieta w sam raz na prezent dla podróżnika. Smakuje bardzo dobrze - cytusy, brzoskwinie i dębowa beczka
Dodano przez Anna w dniu 2022-07-12

Beczka, beczka i jeszcze raz cytrusy
Dobra, dla kogoś kto lubi aromaty dębowej beczki w winie. Solo dla bardziej "doświadczonych" zawodników.
Dodano przez Piotr w dniu 2022-04-23

Inni klienci kupili również